Avrupa’ya kadar ürün gönderiyorlar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çayıralan Belediyesi bünyesinde kurulan ÇEKOOP-Çayıralan Emekçi Kadınlar Kooperatifi namını ülke sınırlarına taşıyor. Yaptıkları ürünlerle her yurt içi hem de yurt dışı pazarına açılıyorlar .

Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar, emekçi kadınların her zaman yanında olduğunu dile getirerek: “4 yıl önce ÇEKAŞ, daha sonra ÇEKOOP-Çayıralan Emekçi Kadınlar Kooperatifi olarak oluşturduğumuz kooperatifimiz ilçemiz ve köylerinden emekçi kadınlar marifetiyle 53 kalem yöresel ve doğal ürünü yetiştirip veya tedarik ederek ambalajlayıp paketleyip korgo yoluyla kapıda teslim sistemiyle ülkemizin her köşesine ve Avrupa’ya ürün pazarlamaktadır. Ürün yetiştirilmesi ve tedarikinde birinci önceliğimiz kimyasal ilaç ve gübreden uzak tamamiyle doğal ürünler elde ederek, bu ürünlerin tedarik ve yetiştirilmesinde emekçi kadınlarının emeğinin karşılığı verilmektedir. Bu doğrultuda aşağıda ürün listemiz ve ürünlerimiz bulunmakta olup, siparişleriniz hem üretici kadınlara destek hemde doğal sağlıklı yöresel ürünler tüketmenize katkı sağlayacaktır.” dedi

Haber: Özlem Yazarel

Avrupa’ya kadar ürün gönderiyorlar
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!