Avrupa KOBİ Haftası etkinlikleri devam ediyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu sene Avrupa KOBİ Haftası olarak belirlenen 28 Kasım – 04 Aralık 2022 tarihleri arasında KOSGEB Yozgat İl Müdürlüğü öncülüğünde Yozgat’ta da etkinlikler düzenleniyor.

Gençlere yönelik olarak ilk gün Yozgat Bozok Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısının ardından ikinci gün Valilik ziyareti yapıldı ve aynı gün Sorgun’da üniversiteli gençlerle buluşma tertip edildi.

Sorgun Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonu’nda 30 Kasım 2022 Çarşamba günü düzenlenen “KOSGEB Bilgilendirme Toplantısı”, okulun öğrencileri ve akademisyenlerinin iştirakiyle gerçekleştirildi.

Toplantıya, konuşmacı olarak konuk olan KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa Işık ve Ticaret İl Müdürü İbrahim Akdaş’ın yanı sıra Sorgun Meslek Yüksek Okulu Müdür yardımcısı Öğr.Gör. Oğuzhan Danış da katıldı.

KOSGEB İl Müdürü Mustafa Işık, gençlere girişimciliği tanıtmak, girişimcilik hakkında bilgilendirme yapmak ve uygulanabilir iş fikirleri geliştirerek iş planları oluşturmak için teknik bilgiler vermek amacıyla görsel içerikli sunum yaptı. Girişimcilik Destek Programı hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

Ticaret İl Müdür İbrahim Akdaş ise konuşmasında “Blcok Zincir” ile ilgili bilgiler paylaştı. Konuşmacılar katılımcıların sorularını da cevaplandırdılar.

Etkinlikler hafta süresince değişik gruplara verilecek bilgilendirme buluşmaları ile devam ettirilecektir.

Avrupa Birliği, KOBİ’lerin ve Girişimciliğin desteklenmesi, Yaygınlaştırılması ve Gençlerin Girişimciliğe özendirilmesi amacıyla, 2009 yılından beri Avrupa KOBİ Haftası yaklaşımını sürdürmekte olup, o seneden beri KOSGEB’in Ulusal kamu koordinasyonunu yürüttüğü Avrupa KOBİ Haftasında, ülkemiz de diğer 37 katılımcı ülke gibi yer almaktadır. Bu bağlamda 2011 yılından itibaren açıklanan İstatistiki Verilere göre yapılan etkinlik sayısı açısından bu ülkeler içerisinde Türkiye birinci sırada yer almaktadır.

İlimizde de KOSGEB Yozgat İl Müdürlüğü tarafından Avrupa KOBİ Haftası Etkinlikleri kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenmesinin önemli bir boşluğun doldurulmasına katkı verdiği gözlenmektedir.

Avrupa KOBİ Haftası etkinlikleri devam ediyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!