ASFALT İŞİDE TUTMAYACAK…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kışın kapıdan görünmesiyle birlikte yapılan asfalt çalışmaları eksikliklerini göstermeye başladı. İlk yağan yağmurla birlikte, sungurlu caddesinde yapılan asfalt, kabarmaya başladı. Sungurlu Caddesi, (Fatih cami arkasında) yapılan asfaltın kısa süre içerisinde bozulması akıllara birçok etkenin gelmesine sebep oluyor. Çalışmalar bitmeden, yolların inişli, çıkışlı olduğu açıkça gözlemleniyordu. Yolların yeterince düzgün tıraşlanmadığı gözlerden kaçmıyordu.

Taş devrinde taşlar çöküyordu… Çirkinlik üzerine çirkinlik yaşanıyordu… Usanmıştık… Artık sona eriyor, Asfalt yapılıyor dedik…

Yollarıyla daha düzenli bir Yozgat hayal etmeye başlamıştık ki, Şimdi, bir de bakıyoruz, henüz atılan asfaltın üzerinden bir ay gibi bir süre geçmemesine rağmen, yerle bir olmaya başlamış. Bir taraf kabarmış, Bir taraf çökmüş…

Yapım çalışmalarından önce belediye ekiplerini defalarca ikaz etmemize rağmen, yapılan işin önemsenmediğini bir kez daha görmüş olduk. Alt yapı çalışmaları atılan asfalttan daha önemliydi. Bunu herkes ile paylaştık. Defalarca kez söyledik. Sitemde bulunduk ki, geriye dönüşü olmaz. Atılan yamalar düzen tutmaz. Temiz yapılsın, bir kere yapılsın dedik.

Olmadı, yine olmadı… İlk yağışta sungurlu’ caddesi çöktü. Yağışlar artınca kim bilir daha nereler çökecek. Bir kış geçecek, sanki yollar yine eski haline dönecek. Akıllara gelmiyor değil…

Belediye başkanımız Yusuf Başer’le bu konuyu görüşmüştük. Başkanın, bu konu üzerinde gazetemize yapmış olduğu açıklamalarda, asfalt çalışmalarının özenle devam edildiği, alt yapının her yolda yenilendiğinin altı çizilmişti. Bizde ilimize yapılan katkılar ve çalışmalar için teşekkür etmiştik.

Fakat görünen o ki, asfalt işi yeni başlanmasına rağmen patlaklar, çatlaklar vermeye başladı. Yağışların hızla devam edeceği önümüzde ki günlerde sonuç iyice belli olacak. Yol yapım çalışmalarında ne kadar özen gösterildiği, alt yapıya ne kadar önem verildiği ortaya çıkacak. Üzülüyorum, şehrimiz adına gerçekten üzülüyorum. Yeni bir yatırım yapılıyor. Tomar tomar para harcanıyor. Sonuç her zaman ki gibi yine olumsuz.

İlimizin kaderi bu olsa gerek. Ne yapılsa, ne için adım atılsa ya hüsranla sonuçlanıyor. Ya da yapılan işler bir türlü tutmuyor. Asfalt işi de böyle devam ederse tutmayacak… Ümit ediyorum ki, asfalt çalışmaları daha özenli ve düzenli devam eder. Yozgat bir kış memleketi, bunu gayet iyi biliyoruz.

Önlemler şimdiden alınmıyorsa, yarın çok geç olacak. Atılan yamalar hiçbir zaman yenisini tutmayacak.

ASFALT İŞİDE TUTMAYACAK…
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!