ARSLAN’IN YOZGAT İÇİN HAYALLERİ VAR

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçmiş Dönem Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, 2024 belediye seçimlerini kazanması halinde Yozgat’a kazandıracağı projeleri açıklamaya devam ediyor.
Kazım Arslan başkan olması halinde hayata geçireceği projelerinin ikincisini duyurdu.


“YOZGAT’IN KABUĞUNU KIRMASI LAZIM!”
Dr. Kazım Arslan, açıkladığı ikinci proje ile Nohutlu tepesine başkan olması halinde fotoğraflarda görüldüğü üzere Bungalov Otel yapılacağını açıkladı. Projenin detaylarına çok değinmeyen Arslan, projenin getirileri ve Yozgat’ın değişimine dair görüşlerini paylaştı.
Arslan, Yozgat’ı geleceğe taşımanın ve şehrin kabuğunu kırmanın önemine vurgu yaparak, projenin Yozgat’ı dışarıdan ilgi çekici bir hedef haline getirmeyi amaçladığını ifade etti.
Arslan konuşmasının devamında ise, “Yozgat’ı dışarıya açmamız lazım, Yozgat’a dışarıdan bir takım insanların gelmesini sağlamamız gerek. Yozgat’ı beğenilen, imrenilen, tercih edilen bir şehir yapmamız gerekiyor. Bu da bir takım yatırımlarla mümkün olabilir. Nohutlu tepesinde yapacağımız bu bungalov otel projesi de bize çok büyük bir hareket alanı sağlayacak” ifadesine yer verdi.
Arslan, Yozgat’a sürekli olarak bir şeyler katma gayretinde olduklarını ve projelerini paylaşarak şehrin ufku açacak adımlar atmayı amaçladıklarını söyledi.


“YOZGAT’A ARTIK BİRŞEYLER YAPILMALIDIR!”
Arslan, “Biz aklı yeten insan olarak Yozgat’ın ufkunu açabilecek projeleri topluma sunmak zorundayız. Allah nasip eder, biz yaparız, nasip olmaz, başkaları yapar ama önemli olan Yozgat’a bir şeylerin yapılmasıdır. Bu projeleri paylaşıyoruz ki ne şekilde olursa olsun bir gün bunların Yozgat’ta gerçekleştiğini görmüş olalım. Ben her zaman söylüyorum, hayali olmayan insan, hiçbir şey yapamaz. Eğer yaşadığınız yerle ilgili yaşadığınız şehirle ilgili bir hayaliniz yoksa oraya bir şey yapamazsınız” dedi.
“YOZGAT’IN MAKÛS TALİH’İ DEĞİŞİYOR MU?
Dr. Kazım Arslan, 5 yıllık görev süresi boyunca takdir toplayan birçok projeye imza atmıştı. 2024 belediye dönemi için de fikirlerini açıklayan Kazım Arslan ilk kez Yozgat’ın çehresini değiştirecek projeleri dile getirmeye başladı.
Uzun yıllardır, Saat kulesi, Cumhuriyet Meydanı, Lise Caddesi ve Çamlık Milli Parkından ibaret olan ve değişimi için hiçbir siyasinin el atmadığı Yozgat’a farklı bir görünüm kazandırmak isteyen Kazım Arslan, kamuoyunca “Yozgat’ın makus talihi acaba değişiyor mu?” dedirtti.
“Nohutlu Tepesi Bungalov Otel Projesi” olarak adlandırılan bu girişim, Yozgat’ın kültür, turizm ve tanıtımına katkı sağlamayı hedefliyor. Arslan, projenin aynı zamanda Yozgat’ın spor vadisi projesiyle bütünleştirilerek şehrin turizm potansiyelini artıracağını belirtti.
Arslan yaptığı açıklama da, “Bungalov otel projesi, Yozgat’ın kültür ve turizm olarak tanıtımına katkı sağlayacak bir proje. Çünkü ben Yozgat’ın gelişmesinin ve büyümesinin bu şekilde mümkün olabileceğini düşünüyorum” dedi.

Haber: Bülent Kalabalık

ARSLAN’IN YOZGAT İÇİN HAYALLERİ VAR
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!