ARSLAN: ”RABBİM BU ACILARI TEKRAR YAŞATMASIN”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) Kadın Kolları Genel Başkanı Aysel Arslan, ”06 Şubat tarihinde ülkemizde yaşanan deprem felaketinde ailelerini kaybeden ve bir kısmı İstanbul’a yerleştirilen 0-3 yaş grubundaki Öksüz-Yetim depremzede çocuklara bir nevi anne sıcaklığını hissettirmek için, ilmik ilmik sevgi ve şefkatle dokunan el emeği göz nuru bebek kıyafetlerimizi yavrularımıza giydirilmek üzere Çocuk Esirgeme Kurumumuza teslim ettik” dedi.


Başkan Arslan, ”Bu projemi sunduğum anda büyük bir duygusallık, gözyaşı, özveri ve titizlikle hemen işe koyulan ve 2 hafta gibi kısa bir süre içinde bebeklerimiz henüz gelmeden hazır eden çok değerli Gönüllü Annelerime gönlü güzel kadınlarımıza destek, takdir ve güzel yürekleri için çok teşekkür ederim. Ayrıca tüm gün bana eşlik eden kıymetli arkadaşım, yoldaşım sevgili Hanife Karayel’e çok teşekkür ederim. Rabbim hiç bir Ülkeye, hiç bir Millete, hiç bir Çocuğa bu tür acıları tekrar yaşatmasın” ifadelerine yer verdi.
Kadın Kolları Başkanı Aysel Arslan daha sonra Darülaceze’deki misafirleri de ziyaret etti. Bu ziyaretine ilişkin açıklamasında ise, ”Minik Depremzede bebeklerimizin ziyaretinden sonra tabi ki Darülaceze’deki büyüklerimizi de unutmadık. Kıymetli büyüklerimizin ellerini öptük, sohbet ettik, hal hatır sorduk, farklı atölyelerdeki çalışmalarına eşlik ettik ve muhteşem el emeği ürünlerine hayran kaldık.
Her birini tanımaktan ziyadesiyle mutlu olduğumuz, bir birinden değerli ve özel hikâyeleri dinledikten sonra helallik isteyerek hayır dualarını alarak ziyaretimizi tamamladık. Küçüklerimize sevgiler, büyüklerimize saygılarımızla” dedi.

ARSLAN: ”RABBİM BU ACILARI TEKRAR YAŞATMASIN”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!