ARAŞTIMA HASTANESİ UNUTULMASIN!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik geçtiğimiz günlerde, Sorgunda yapılan ilçe kongresi için Yozgat’a geldi. Bakan Çelik’in Üniversiteye yapmış olduğu kısa süreli ziyaret esnasında, Yimpaş holding ve rektörlüğün olduğu binanın bir kısmının tıp fakültesi yapılarak, holdingin kullandığı alanın ise rektörlük ve tıp fakültesinin idari yönetim binası olması yönünde karar çıktı.

Uzun süredir gündemde yer tutan, Tıp Fakültesi kurulması ve araştırma hastanesi yapılması yönünde yapılan haberler bakan Çelik’in ilimize gelmesiyle yön bulacağa benziyor. Mevcut hastane binasının farklı yönlerde değerlendirebilmesi halinde Yozgat Araştırma ve Geliştirme hastanesine kavuşmuş olacaktı. Tıp fakültesi projesinin adımlarının atıldığı bu günlerde, binanın tıp fakültesine kazandırılması durumunda, araştırma hastanesi yapılması hususu rafa kalkabilir mi?

Sorusu akıllara takılıyor… Yapılması planlanan araştırma hastanesi ve üniversitemizde kurulması beklenen tıp fakültesinin, ilimize büyük bir katkı sağlayacağı tartışılmayacak derecededir. Bugün Yozgat’ta Tıp Fakültesi olmasının ilimize her yönüyle bir takım kazanımların devamlılığı yönünden önemli bir adım olacağı şeklinde düşünüyorum.

Fakat mevcut rektörlük binasının tıp fakültesine kazandırılma aşamasında, araştırma hastanesi projesinin rafa kalkması durumu söz konusu olursa, ilimiz adına alınmış yanlış bir karar doğurabilmektedir. Bakan Çelik bu konu hakkında basın önünde belirli bir şekilde her hangi bir açıklama yapmazken, Ak Parti Milletvekillerine, görüştüğümüz proje uygundur diyerek, rektörlük binasından ayrıldı.

Üzerinde görüştükleri proje, basına intikal ettiği şekliyle, tıp fakültesi ve rektörlüğün ortak biçimde kullanabileceği ortak bir proje. Olayların ayrıntısı önümüzdeki günlerde daha çok netlik kazanacak.

Akıllardaki soru işaretleri cevabını bulacak. Bu gelişmelerle birlikte, Yozgat’ın kazanımları hızla devam ediyor. İlimiz artık bir şeylerin sahibi olabiliyor. Tüm bu söylemler bizler için gerçekten sevindirici haberler niteliği taşımalı diye düşünüyorum. Yozgat’ın gelişim grafiği günden güne yükselişini gösteriyor. Üniversiteye yapılacak olan geliştirme projelerinin, gelişim vizyonu çerçevesi içerisinde yer alan, birçok etkenden daha önemli bir konum içerisinde olacağını düşünüyorum.

Yozgat artık her yönüyle gelişen ve kalkınan bir şehir. Bu konunun altını defalarca çiziyorum. Artık, geleceği gözlemleyen, ileri görüşlü, olayların sıcak takibinde ve bizzat içerisinde bulunan bir konumda seyir etmenin farkındalığıyla yaşıyoruz. Tüm bu gelişmeler eşliğinde yapılacak olan ve yapılması planlanan yatırımların ilimize hayırlar getirmesini umut ediyorum.

ARAŞTIMA HASTANESİ UNUTULMASIN!
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!