ARAPLI MİLLİ GÖRÜŞLE DAHA GÜZEL

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

30 Mart seçimleri sonunda geçtiğimiz Cuma günü, Saadet Partisi’nin seçimleri kazandığı yerleri ziyaret etme imkânımız oldu. Sorgun Araplı Belediyesi, Akdağmadeni Umutlu Belediyesi, Sarıkaya Karayakup Belediyesi ve Boğazlıyan Yamaçlı Kasabası Belediyelerini ve yeni seçilen belediye başkanlarını makamlarında ziyaret ettik.

Ziyaretlerimizde, Ankara’dan teşrif eden Saadet Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman ile Saadet Partisi Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç ve Saadet Partisi Mahalli İdareler Birim Başkan Yardımcısı Mustafa Erkut Aşar da vardı.

İlk durağımız Araplı Belediyesi oldu. Başkan Üzeyir Cansev’i tebrik ettik.

İlkbaharın getirdiği güzellikler gözle görülüyor. Doğa gözlerini açmış, toprak kabarmış, leylekler gelmiş, koyunlar kuzulamış, hayvanlar doğaya salınmış, yeşillikler arasında girdik Araplı Beldesi’ne.

Belde girişinde büyük bir kalabalık karşıladı misafirlerini. İçeri girdik, herkes yerini aldı, hoş-beş. Çiçeği burnunda Belediye Başkanı Üzeyir Cansev koltuğuna oturdu. Ceketinin düğmesi ilikli. Nezaketinden sanki kayboldu makam koltuğunda. Utangaçtı, mütevazı bir tavır takınıyordu. Belli ki, belli bir terbiye almış, makamın verdiği şımarıklıktan uzak. Makamın ağırlığı altında eziliyordu sanki.

Gidip gördüğüm yerde ne zaman güzel bir yazı, güzel bir söz, kelam-ı kibar görsem, hemen kaydederim.

“Cefa çekmeden, sabretmeden sahip olduğun hiç bir şeyin kıymeti olmaz. Kolay sahip olunan, çabuk kaybedilir. Unutma.”

Bir başka güzel söz;

“Dostunu severken ölçülü sev. Belki bir gün düşmanın olabilir. Dargın olduğun zaman da ölçülü ol ki, bir gün dost olur, yaptığına pişman olursun.”  hadis-i şerifini de kaydettim.

Her güzel şeyin bir değeri, bir kıymeti vardır. Orada Âşık-Şair Yozgatlı Hüseyni‘yi tanıdım. Kendisini bir yokladım da, gerçekten Çanakkale Geçilmez‘i çok güzel özetledi. Hatta misafirlere, kendi yazıp söylediği şiirini okudu. Tereyağından kıl çeker gibi, “Bana dua edin, şiirim derece alsın” da dedi. Biz de dualar müşterek diyoruz. İnşallah bir hemşerimiz yazdığı bu güzel şiirden dolayı ödüle layık görülür.

Ben bu beldeyi, 15 yıl öncesinden beri yakinen biliyorum. Fazilet Partisi İl Başkanlığım döneminde, o zamanki Belediye Başkanı  Ali İhsan Ertuğrul‘u tanırım. Bir kaç kez beldenin ihtiyaçlarını İstanbul’dan temin için görüşmelerimiz oldu. Hasbelkader tuz-biber mesafesinde katkımız oldu sanırım.

Daha sonraki yıllarda seçimle iş başına gelen Belediye Başkanı Osman Torun‘u da yakinen tanırım. Hiç kuşkusuz herkesin hizmet süresi içerisinde, doğup büyüdüğü yere yaptığı güzellikler mevcuttur. Kim ne derse desin, gözle de görünüyor zaten.

Ama bir gerçek var ki, Milli Görüş Belediyeciliği bir başka güzelliği beraberinde getirmiş.

Bir defa başkan Ali İhsan Ertuğrul döneminde anayoldan beldenin içine doğru açılan bulvar, gerçekten işe yaramış. Daha sonraki yıllarda yapılan hizmetler arasında Yozgat’ta en büyük yatırım olarak görünen, yüksek hızlı tren hattının hemen beldenin altından geçiyor olması, başka bir güzellik olsa gerek.

Belki orada indirme-bindirme olmayacak ama, o hizmetin de bir an önce hayata geçmesini diliyoruz.

Bu köyden büyük şehirlere, özellikle Ankara-İstanbul gibi yerlere giden insanlar da kendi köylerine katkı sunmuşlar. Köylerinin adına güzel bir internet sitesi açmışlar. Belediye başkanlarının hizmetlerini anlatmışlar. Bu da güzel bir şey. Bu tür insanların katkıları, belediyeyi zenginleştirmişe benziyor.

Çiçeği burnunda yeni başkan Üzeyir Cansev 620 oy ile Belediye Başkanı seçilmiş. Zaman su gibi akıyor. Kısa vadede, orta vadede başkan ne yapar bilemem ama bilinen bir gerçek var ki, Milli Görüş belediyeciliği bu beldeyi bir diğerinin bıraktığı yerden alıp, imar edecek, inşa edecek ve ihya edecektir.

Ahir kelam; Belediye Başkanı Üzeyir Cansev Milli Görüş Belediyeciliğinin hazzını alarak, hizmetlerine devam edecek. Önümüzdeki haftadan itibaren Ankara’dan kendisine lojistik destek sağlanacağını parti büyükleri ilettiler. Belediye hizmetlerinin yanında Araplı’nın yeraltı ve yerüstü zenginlikleri, tarım ve hayvancılık teşvikleri konularında bilgilendirileceklerini ve yanında olacaklarının mesajını verdiler.

Ben de buradan, Araplı Belediye Başkanı Üzeyir Cansev ve ekibini tebrik ediyor kutluyorum vesselam… 15 NİSAN 2014 SALI 

ARAPLI MİLLİ GÖRÜŞLE DAHA GÜZEL
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!