ARABAŞI’NIN KOKUSU ANKARA’YA YAYILDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgatlı Dernekler Federasyonu’nda kış aylarının vazgeçilmezi yutularak tüketilen çorbası Arabaşı etkinlikleri başladı.
Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Koç’un katılımıyla ilk Arabaşı programımızda birlik beraberlik kardeşlik mesajı verildi.
Koç: “Birliğimizi ve beraberliğimizi ortaya koymak adına bir araya geldiğimiz bu sofralar çok değerlidir. En büyük zenginliğimiz birliğimiz. Başkentteki Esenliler Derneği Geleneksel 16. Arabaşı programı düzenledi. 650 hemşerilerimizle bir araya geldik. Allah birliğimizi bozmasın.” dedi.

Yozgatlı Dernekler Federasyonu Genel Sekreter Yardımcısı ve Esenliler Dernek Başkanı Kadir Sipahi: “Yozgat’ta kış mevsiminin vazgeçilmez yöresel yemeklerinden arabaşı lezzetini federasyonumuzda yaşatıyoruz. Kültürümüzü özümüzü yaşıyoruz özellikle kış aylarında kar yağdığı zaman mutlaka arabaşı neredeyse birlik beraberlik dayanışma muhabbet etme vesilesidir. Ankara’nın her ilçesinden katılan hemşehrilerimizle güzel dostlarımız gerek Yozgatlı gerek Yozgatlı olmayan ama birlik beraberliğin ve dayanışmanın en güzel örneğini sergileyen bu tabloyu görmek Yozgat’lılar olarak hepimizi gururlandırdı.” dedi.
Koç ise tekrar teşekkür ederek: “Böyle güzel bir buluşmada emeği geçen hazırlayan Dernek Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyoruz. Ankara’da yaşayan 1 milyon Yozgatlı hemşehrilerimiz kapımız gönlümüz açık birlik ve de beraberliğin dostluk ve de kardeşliğin yenemeyeceği zorluk yoktur. Allah’ın izniyle çözemeyeceğimiz hiçbir problem yok. Bir başkadır benim hemşehrilerim.” diye konuştu.

Haber: Dilek Çelik

ARABAŞI’NIN KOKUSU ANKARA’YA YAYILDI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!