ANAP YOZGAT’TA YENİDEN ŞEKİLLENİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun süre Yozgat’taki il ve ilçe teşkilatlarında pasif halde olan Anavatan Partisi Yozgat il teşkilatını yeniden oluşturarak, İş insanı Durmuş Şahin’i İl Başkanı olarak atadı.

1980’li yıllarda ülke yönetimine damga vuran, yaptığı teknolojik gelişmelerle adından söz ettiren ve merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kurduğu Anavatan Partisi, yeniden vücut bularak, teşkilatlarını yenilemeye başladı.

Genç İş insanı Durmuş Şahin’in kurduğu İl Başkanlığındaki kurucu üyeler; İsa Yıkılmaz, Erkan Çırpan, Arslan İnan, Muhammed Şendur, Batuhan Sirem, Seren Karaca, Yiğit Serkaya, Mehmet Emin Yıkılmaz, Harun Gürsoy ve Emin Kul’dan oluşuyor.

 “ÇALIŞMALARINA BAŞLADI”

Çalışmalarına başlayarak, merkez ilçenin de kuruluş evrakını Valiliğe sunan İl Başkanı Durmuş Şahin, kısa süre içerisinde Şefaatli ve Yenifakılı başta olmak üzere en az beş ilçe teşkilatını oluşturarak, Yozgat il teşkilatının kurulacağını söyledi.

 “EŞİTLİK, ADALET, ÖZGÜRLÜK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Yozgat İl Başkanı Durmuş Şahin, yaptığı açıklamada: “Bizler il il, ilçe ilçe gezip, hakikatin sesi olacağız. Milletimize kulak vereceğiz. Toplumun gerçek gündeminden asla sapmayacağız. Bizler Anavatan Partisi olarak, bu ülkede tek yürek, tek bayrak bilinciyle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Çünkü Anavatan Partisi; Kadınlarla, gençlerle, çiftçilerle, emeklilerle, öğretmenlerle, işçilerle, esnafla eşitlik için, adalet için, özgürlük için yola çıktı. Çözüm haritamız belli. Çözümün sözcüsü bizler olacağız. Ayrışmayacağız, ayrıştırmayacağız. Toplumu kutuplara ayırmayacağız. Kutuplaşmadan yana olan siyasetçilerden olmayacağız. Hep beraber Türkiye’nin yaralarını saracağız. Biz, Türkiye’nin haysiyetli insanları için buradayız. Artık Türkiye’nin Anavatanı var. Yozgat’ın Anavatanı var. Vakit, birlik vaktidir, vatanını seven, toprak kokusuna hasret kalan, içinizden biri olarak Şefaatli’de doğmuş biri olarak hepinizden desteklerinizi bekliyor ve çok teşekkür ediyorum.
İçinde bulunduğumuz ramazan ayının ülkemize, milletimize, İslam dünyasına ve bütün insanlığa barış, huzur getirmesini temenni ediyorum. Mübarek ramazan ayı hürmetine, dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan acıların son bulmasını diliyorum. Toplumsal ve insani dayanışmanın en üst düzeye çıktığı mübarek ramazanın bütün evlere, gönüllere, huzur ve bereket getirmesini Cenâb-ı Mevla’mdan niyaz ediyorum” diye konuştu.

“ PINAR ÜNAL ADAY ADAYI”

ANAP 14 Mayıs Milletvekilliği seçimlerinde Yozgat’tan Pınar Ünal’ı aday adayı gösterdi.
Durmuş, 14 Mayıs Milletvekilliği seçimlerinde Yozgat’tan da aday çıkartıldığını belirterek, Sorgun Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği Başkanı Pınar Ünal’ın 28.dönem milletvekili aday adayı başvurusunun alındığını söyledi…

ANAP YOZGAT’TA YENİDEN ŞEKİLLENİYOR
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!