ANAHTAR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her kapıyı açacak bir anahtar olur mu? Diye düşünmeyin. Çünkü adamlar yapmış. Dikdörtgen şeklindeki o kâğıt parçaları yok mu?
Açmadığı kapı yok…
Tabi bu dünyada…
Olayın başka boyutları da var.
Açılmaz kapılarla da bir gün karşılaşacaklar elbette. O zaman ne teklif ederler, merak konusu, gerçi nede olsa herkes kendinden sorumlu. Kendileri düşünmeli.
Akıllara gelen her şeyde para var. Paranın satın alamayacağı şeylerde var tabi.
Ama adamlar olayı aşmışlar.

Onları da almaya çalışıyorlar. Manevi değerleri de yitirmişler zaten. Bir şey de kalmamış. Olaylara ahlaki çerçeveden bakmaları hiç akıllarına bile gelmiyor. Dolayısıyla para için yapılmayacak iş yok, malum. Her şey alenen ortada…
Duygularını, manevi değerlerini yitiren, gözlerini paranın bürüdüğü insanlardan bahsediyorum.

Devir artık değişti ya ne kadar ekmek varsa o kadar köfte var. İşine geliyorsa… İsterse gelmesin… Bu arada mutlaka parasız olmayacak işlerde var. O konuda kimseye diyecek sözümüz yok. Ama para uğruna kendilerini kaybeden insanlara diyecek söz çok. Saymakla da bitmez.

Bu zamana kadar dünyadan kaç insan gelip geçti? Gittikleri yere ne kadar para götürdüler acaba? Kefenin cebi yok ki! Olsa da zaten, üzerinden belirli yıllar geçtikten sonra ya tarihi eser diye müzeye, ya da bulanın cebine yine para olarak giriyor. Yine götüremiyor ne yazık.

O, gözlere sevimli gelen anahtar için karşılıklı çamur atarak nasiplenmek çok hoş geliyor herhalde. Ticari açıdan düşünecek olursak belki paranın önemi çok büyük ama olaylara siyasi boyuttan bakarsak işin içinden çıkamayız herhalde. Siyasetteki başarıda parayla ölçülüyor maalesef. Kapılar bazen sonuna kadar açılıyor, bazen de kapalı kalmıyor mu?

Şimdi siyasi gündemler gittikçe yoğunlaşmaya başlıyor. Bakın siz o zaman esas çamur savaşına, sahte dostluklara ve arkadaşlıklara.

O birer birer açılan kapılar zaman zuhur edince teker teker kapanırlar unutmayın. Gerçekten paranın satın alamayacağı şeyler var. Biz yine de benliğimizi kaybetmemeye özen gösterelim. Durum ne kadar vahim olursa olsun yine de biz temiz kalmaya çalışalım olmaz mı?

ANAHTAR
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!