Altılı Masa’nın “Hükümet Programı”nın yarısı tamam…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altılı Masa’nın, “hükümet programı” olarak bilinen Temel Politikalar Komisyonu, şu ana kadar belirlenen 9 ana başlığın 5’i ile 41 alt başlık üzerinde mutabakata vardı.

Altılı Masa’nın oluşturduğu “Temel Politikalar Komisyonu”, 9 başlıkta 72 alt başlık üzerinde çalışmalarını artırdı. Komisyon, cumhurbaşkanı adayının izleyeceği programı ve seçimi kazanmaları halinde ilk 100 günlük ve bir yıllık programlarını sürdürüyor. Şu ana kadar komisyon, 9 ana başlığın 5’i, 72 alt başlığın 41’i üzerinde çalışmalarını tamamladı. Söz konusu çalışmanın bir bakımdan “hükümet programı” olacağı belirtilirken, hazırlanacak programın Aralık ayı sonunda kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

5 BAŞLIK, 41 ALT BAŞLIKTA ANLAŞTILAR

Temel Politikalar Komisyonu’nun belirlediği 9 başlığın 5’i üzerinde mutabakata varıldı. Söz konusu üzerinde anlaşılan başlıklar, Kamu Yönetimi, Yolsuzlukla Mücadele ve Şeffaflık, Ekonomi, Finans ve İstihdam, Sektörel ve Bölgesel Yatırımlar, Bilim ve Teknoloji olarak sıralanıyor. Ekonomi, Finans ve İstihdam başlığının altında ekonomide yaşanan sorunlara yönelik çözüm önerilerinin hazırlandığı kaydediliyor. Temel Politikalar Komisyonu bu Aralık ayında ise “Eğitim ve Öğretim, Sosyal Politikalar, Dış Politika, Güvenlik ve Savunma ile Hukuk, Adalet ve Yargı” başlıklarını ele alması bekleniyor.

ORTAK CUMHURBAŞKANI ADAYININ YOL HARİTASI OLACAK

Hazırlanan program Altılı Masa’nın ortak cumhurbaşkanı adayının izleyeceği yol haritası olacak. Altılı Masa’nın kuracağı hükümetin 100 günlük ve 1 yıllık programları da Temel Politikalar Komisyonu’nda ele alınacak. Aralık ayı sonunda hazırlanan programın kamuoyuna açıklanması bekleniyor. Temel Politikalar Komisyonu’nda; CHP’den Faik Öztrak, İYİ Parti’den Ümit Özlale, Saadet Partisi’nden Sabri Tekir, Demokrat Parti’den Bülent Şahinalp, Gelecek Partisi’nden Feridun Bilgin ve DEVA Partisi’nden İbrahim Çanakçı yer alıyor.

Altılı Masa’nın “Hükümet Programı”nın yarısı tamam…
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!