Almanya Yozgatlılar Federasyonu başkanlığına Mustafa Çelik seçildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısa adı AYDEF olan Almanya Yozgatlı Dernekler Federasyonu geçtiğimiz hafta olağan genel kurulu toplanarak yeni yönetim kurulunu seçti. Başkanlığa ittifakla Mustafa Çelik seçilirken  yeni yönetim kuruluda şu isimlerden oluştu.

Mustafa Çelik,ŞemsettinYıkılmaz,
Bünyamin Arslan,Mehmet Bayın,
Salih Çelik,Selma Atahan,Nurhan Savaş,Doğan Tufan,
Hasan Akdoğan,Rıza Atamtürk,Yasin Yılmaz,İrfan Gündoğan,Selahattin Arıkan,Esma Arslan,Musa Yozgat.

Kurucu başkan Salih Çelik yaptığı konuşmada, “İki yıl önce pandemi döneminde  zor şartlar altında Almanya Yozgatlılar Federasyonu’nu siz kıymetli hemşehrilerimizin destek ve katkılarıyla, iki yıl  önce kurduğumuz Yozgatlılar Federasyonumuz iki yıllık süresini tamamlayarak başkanlığı Mustafa Çelik kardeşime görevimi gönül rızamla devrediyorum”dedi. Kuruluş aşamasında ve iki yıllık yaptığı hizmetlere karşılık  Salih Çelik’e  İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz bir teşekkür plaketi takdim etti.  Duygulanan Kurucu Genel Başkan, “Her şey Yozgatımız için, iki yıl önce Aydef’imizi kurduk ve bu günlere getirdik. Şimdi bayrak sırası Mustafa Çelik’e geçti. Ben yine onların yanındayım.  Memleketimiz için her göreve hazırım“ diyerek  plaketini alıp yeni başkanı tebrik etti.

Yeni başkan Mustafa Çelik konuşmasında,Birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Ve konuşmasına şöyle devam etti;

“Yozgatlılar Federasyonu kurulduğu günden beri, hiç kimsenin siyasi ve veya etnik kökenine bakmadan herkesi kucaklayan bir federasyonumuz. Ayrıştırıcı değil birleştirici olmak için hizmetimize devam edeceğiz. Yozgatlı hemşehrilerimizi Federasyonumuza üye olarak sahip cıkmalarını istiyorum. Bu sebepten birbirimize kenetlenip birlik beraberlik içerisinde güzel ve hayırlı faydalı işler yapalım” dedi Burada sorunlarımız var, ülkemizde ve Yozgatımızda olan meselelerimizin hali için sizlerin Yardımcısı olmaya gayret edeceğiz”
Birlikte memleketimize fayda sağlamak için yeni projelere önümüzdeki günlerde üyelerimizle paylaşacağız” dedi.
Genel kurula davetli olarak iştirak eden 2. Dönem DUYKON ve İstanbul Yozgatlılar Federasyonu, Yozgatlılar Vakfı genel başkanı Ahmet Yılmaz’da yaptığı konuşmada, Almanya’da Yozgatlılar Federasyonumuzun kurulmasında emeği olan başta Salih Çelik başkanımız olmak üzere yönetim kurulunda bulunan ve üye olarak madden manen destek olan hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Yeni seçilen Mustafa Çelik başkanımıza başarılar diliyorum. Sizlerin ülkemizde ne gibi bir sorununuz olursa bizimle paylaşırsanız yardımcı olmaya hazırız. Sizlerle birlikte olmak bize onur ve şeref veriyor. Avrupa Türklerine hayırlı hizmetleriniz olsun” dedi.
Dilek ve temenide bulunan üyeler, Mustafa Çelik’e ve yeni oluşan yönetime başarı dileklerinde bulundular.
Doğan Tufan

Almanya Yozgatlılar Federasyonu başkanlığına Mustafa Çelik seçildi.
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!