ALLAH BÜYÜKTÜR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir örümcekle Peygamberimiz Hz. Muhammed’i (sav) koruyan Yüce Allah, bir korona virüsüyle de dünyayı hapishaneye çevirerek gücünü hatırlattı.

Efendimiz Mekke’den Medine’ye hicret ederken sığındığı Sevr Mağarası’nda kendini takip eden müşrikler dağa çıkar, etrafı kolaçan ederler. Sonunda mağaranın önüne gelirler. Örümcek ağını yapmış, güvercin gelip yuvasında kuluçkaya yatmış. Korumaya bakın. Bir örümcek ağ örüyor, bir güvercin kuluçkaya yatıyor.

Bunu yapan Yüce Rabbimiz. Büyük olan kimdir gördünüz mü?

Bunu düşünürken hatırıma dünya ağır sıklet boks şampiyonu Muhammet Ali geliverdi. Yapılan bir unvan maçında dünya şampiyonu Sonny Liston’u ringe yapıştırmıştı. Tüm zamanların en iyi boksörü olarak kabul edilen dünya şampiyonu ‘En büyük benim’ dedi de sonunu gördük. Allah korusun. Kendi itiraf ediyor; “En büyük benim dedim. Rabbime ağır geldi. En büyüğün Allah olduğunu, dünya şampiyonu Muhammet Ali olmadığını bana gösterdi.”

Evet, dostlar, bu dünyada her şeyin bir başlangıcı, bir de sonu vardır. Hiç kimse kendine bir şey atfederek büyüklüğe, gurur ve kibre kapılmamalıdır. Gücüne güvenenlerin akıbetlerini görüyoruz. Dünya kadar malınız olsun. İsterse dünyada tek söz sahibi olun. Akıbet hayır olmazsa zulüm ile bir yere varamayacağınız gerçeğini görün artık.

Dünya her milletin milyarlarca ahalisine yeter de artar bile.

Yeter ki adalet olsun, adil paylaşım olsun.

Sen de olan bende de olsun.

Senin dediğini bende anlayıp dinleyeyim. Benim de fikrim olsun.

Bu kadar silaha ne gerek var. Kan, gözyaşı, acı, ızdırap, acı olmasın.

Büyük büyüklüğünü, küçük de küçüklüğünü bilsin. Zulme rıza zulümdür. Birileri zalimlik yaparlarken, birileri mazlum oluyorlar. Bunlara dikkat edilmeyince yapılanlara Yüce Rab razı olmuyor. Bir bakıyorsunuz, milyarlarca çekirge istilası oluyor. Art arda meydana gelen depremler, acı çeken, açıkta kalan insanlar. Evlerini kaybeden, servetleri ellerinden giden milyonlar.

Geldiğimiz nokta itibariyle, içinde bulunduğumuz günlerde dünya perişan, milletler perişan, devletler perişan, ülkemiz insanları perişan. Panik içinde herkes.

Başta söylediğimiz gibi, bir örümcek ağını örsün, bir güvercin yuvasında yumurtasının üstüne kuluçka yatsın. Peygamberimizi bu şekilde koruyan Allah’ım, bizi de Ümmet-i Muhammet’i de korusun.

Ey Rabbim, biz günahkârız. Hatalarımız var, yanlış işler yaptık. Senin rızana uygun işler yapmakta ihmalimiz, kusurlarımız olmuş olabilir. Sana yalvarıyor, sana güveniyoruz. Senden başka kimsemiz yok Allah’ım. Sen bizleri affeyle diyorum. Hayırlı cumalarımız olsun. Vesselam… 27 MAYIS 2022 CUMA

ALLAH BÜYÜKTÜR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!