“ALGI DEĞİL GERÇEKLERDEN BİRİDİR”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, 2014 yılında göreve geldiklerinde mezarlıkların bakımsız ve kullanışsız olduğunu, yaptıkları çalışmalarla ise mezarlıkları düzenleyip yeni defin imkânı sağladıklarını söyledi.

Başkan Arslan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 2014 yılında göreve geldiklerinde mezarlıkların durumunu gösteren fotoğraflar paylaştı. Fotoğraflarda, mezarlıkların gereksiz duvarlar ve işgaller sebebiyle ziyaretçilere zorluk çıkardığı görüldü. Başkan Arslan, “Defin için cenazemizi taşımak, geçmişlerimizin mezarı başına giderek bir Fatiha okumak, gereksiz duvarlar ve kul hakkına da gelen işgaller sebebiyle imkânsız gibiydi. Dahası bu görüntüler de görüldüğü üzere yeni defin imkânı da kalmamıştı.” dedi.

Başkan Arslan, uzun süreli bir çalışma ile bu görüntülerin kalmadığını, mezarlıkların hiçbir mezara zarar vermeden zorlanmadan kullanılır hale getirildiğini ve yeni definlere de imkân sağlandığını belirtti. Başkan Arslan, şimdiki mezarlık durumunu gösteren fotoğrafları da paylaşarak, “Şimdiki hali ise malumdur, rahatça geçmişlerimizi ziyaret edip bir Fatiha okuyabiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Arslan, paylaşımını mezarlıkta karşılaştığı bir teyzenin duası ile bitirdi. Başkan Arslan, “O günlerde mezarlıkta karşılaştığım bir teyzemizin duası ile bitiriyorum: ‘Oğlum Allah senden razı olsun. Eskiden duvarlardan, engellerden geçebiliyordum ama yaşlandım. Tam 16 senedir rahmetli eşimin mezarının başına gidip bir Fatiha okuyamadım. İlk defa bu bayram mezarına rahatça ulaşıp, ziyaretimi rahatça yaptım!’” dedi. HABER MERKEZİ

“ALGI DEĞİL GERÇEKLERDEN BİRİDİR”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!