AKŞENER: ”TAŞTAN’IN KEFİLİ LÜTFULLAH KAYALARDIR”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Yozgat Teşkilatı bugün Genel Başkan Meral Akşener, Yozgat Milletvekili Lütfullah Kayalar, çok sayıda partili ve vatandaşın katılımıyla Yozgat Belediye Başkan adaylarını tanıttı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Yozgat Belediye Başkan Adayı Mustafa Görkem Taştan’ı, Yozgatlı vatandaşlara tanıtarak, “Seçim günü geldiğinde oyunuzu ampulden yana değil, güneş gibi parlayan Mustafa kardeşinizden yana kullanın” dedi.

“Anlayışımızda Bu İthamlara Yer Yok”

İYİ Parti Yozgat Milletvekili Lütfullah Kayalar konuşmasına 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerin hayırlara vesile olmasını dileyerek başladı. Kayalar; “Bizim anlayışımızda insanlarımızın bölünmesi, insanlarımızın ayrıştırılması, hele hele de bu algıların şahıslar ve birtakım görüşler üzerinden yapılması doğru değildir ve yoktur diyoruz. Bunu derken bu ithamların Türkiye için de doğru olmadığını ifade ediyoruz” dedi.

“Önemli Olan Yozgat’ın Kazanması”

Milletvekili Kayalar ortak paydanın Yozgat’tan yana olması gerekliliğine vurgu yaparak; “Adaylar kazanır, adaylar kaybeder şeklindeki nitelendirilmeleri kesinlikle kabul etmiyoruz. Neden diye soracak olursanız, şu aday kazandı, şu aday kaybetti demek yerine Yozgat kazandı diyebilecek miyiz? Kazanan Yozgat olacak mı? Önemli olan budur” şeklinde konuştu.

“Yozgat Yeniden Arzu Edilen Bir Şehir Olacak”

Yozgat’ın siyasi ve sosyal nedenlerden dolayı göç verdiğine değinen Milletvekili Kayalar, Belediye Başkan Adayı Mustafa Görkem Taştan ile Yozgat’ın tekrardan arzu edilen bir şehir haline getirileceğine vurgu yaptı. Kayalar; Biz Yozgat’ta tamamen yeni ve yeniden, yepyeni bir Yozgat için nüfusumuzun önemli bir oranı olan gençlerimizle yürüyecek, onlarla çalışacak ve Allah kısmet ederse gençlerimizin geleceğini tayin edecek ve Başkan Adayımız Mustafa Görkem Taştan ve değerli meclis üyeleriyle sizlere sunacağız. İnşallah gençler yeni bir Yozgat, yeni bir sosyal yapı, yeni bir çağdaş yapı, göç edilen değil eski dönemlerde gerçekleştirdiğimiz gibi gelinmesi arzu edilen bir Yozgat haline getirilmesi için bir yola çıkıyoruz. Takdir tabii ki Yozgatlı hemşerilerimizindir. Sayın Genel Başkanımıza ve değerli siyasi arkadaşlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bunun bir aday tanıtım toplantısı olduğunu hatırlatarak Genel Başkanımıza sonrası için bir ziyaret hakkımızın olduğunu ifade ediyorum” dedi.

“Yozgatlı İktidarın Kulağını Çekmelidir”

Genel Başkan Meral Akşener, Yozgat’ta her seçim rekor oy alan ancak iş hizmet getirmeye geldiğinde geride kalan iktidar partisine sert yüklenerek Yozgatlıların bu seçimde AK Parti’nin kulağını çekmesi gerektiğini söyleyerek açıklamalarına başladı.

Yozgat’ı milli mücadele döneminde yaptıkları ve özellikle PKK terör örgütüyle olan mücadelede verdiği şehitleriyle yüce bir şehir olduğunu ifade eden Genel Başkan Akşener, “Ben Yozgat’ı kendime çok yakın görüyorum” dedi.

Akşener,”22 yıldır Yozgat’ta Recep Tayyip Erdoğan’ı baş tacı ediyorsunuz. Ama Yozgat’a her seçimde söz verilen marka şehir olma vaadi hep unutuluyor. Yozgat 17 Bin kayıtlı genç işsiziyle göz ardı edilmeye devam ediliyor. Kapatılan şeker fabrikası, satılan elden ele geçirilen çimento fabrikası Yozgatlı vatandaşların hafızasında değil mi? Yozgat’ın kokulu mercimeği, pancarı ne oldu?

Çiftçi neden ekim yapamıyor? Yozgatlı “ben milletim” demediği sürece hizmete aç kalacaktır. Yozgatlı kendi şahsını kendi şehrini düşünmeyip yalnızca ülkesinin dimdik ayakta durmasını isteyen ve kendi isteklerinden fedakârlık eden bir şehirdir. Bunu fırsat bilen iktidar Yozgat’ı her zaman göz ardı etmektedir.

Yozgatlı bu seçim iktidarın kulağını çekmeli hatta biraz acıtmalıdır.

Özellikle emekliler umutsuz ve mutsuzdur. En düşük emekli maaşı asgari ücretle aynı seviyeye getirilmelidir. Ancak emekli kardeşlerimiz bunu istediğinde para yok demektedirler… Türkiye’yi soyanların vergi borçlarını silmeye gelince paranız var, israf yaparken ve yandaşa yedirirken paranız var ancak emekliye gelince mi paranız yok?” ifadelerine yer verdi.

“Lütfullah Kayalar Yol Gösterici Olacaktır”

Lütfullah Kayalar döneminden sonra Yozgat’ın hizmet alamadığını vurgulayan Genel Başkan Akşener ,”Özellikle Yozgat Belediye Başkan Adayımız Mustafa Görkem Taştan’ın ve Yerköy Belediye Başkan Adayımız Ferhat Yılmaz’ın kefaleti Lütfullah beydedir.

Geçmişte Yozgat’a birçok hizmet getiren maddi ve manevi olarak elini Yozgat’ın üstünden hiç çekmeyen Lütfullah Kayalar bugün Yozgat’ın milletvekilidir. Partimizin Yozgat adaylarına ışık olacak, tüm bilgi ve tecrübelerini onlarla paylaşacaktır. Yerköy’de yaptığı örnek belediye başkanlığıyla yeniden aday gösterdiğimiz Ferhat Yılmaz benim evladımdır. Görev süresi boyunca Yerköy belediyecilik nedir gördü. İhtiyaç sahiplerinin yanında oluşu ve her kesime eşit yaklaşımıyla göz bebeğimiz olmuştur. Bu örnek çalışması sebebiyle kendisini yeniden Yerköy’den aday gösteriyoruz. Bizler çalışanı ve çalışacak olanı aday gösteririz. Yozgat Merkez için adayımız Görkem Evladım da Yozgat Belediye Başkanı olacaktır ve aynı özveriyi gösterecektir” dedi.

“Ankara’daki Yozgatlılardan Destek İstedi”

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Ankara Belediye Başkan Adayı Cengiz Topel Yıldırım için Yozgatlılardan oy desteği istedi.

Ankara Adayı Yıldırım kısa bir konuşma yaptı.

Yıldırım, ”Babaannem Yozgatlıdır bende Yozgat’a sık sık gelirim. Yozgat bizim şehrimizdir. Önümüzdeki seçimlerde bu kardeşiniz Ankara Belediye Başkanlığına adaydır. Yozgat’ta ki her aileden bir kişi Ankara’da oturmaktadır. Sizlerden onları aramanızı ve oylarına talip olduğumuzu söylemenizi rica ediyorum. Göreve geldiğimiz takdirde Ankara’da uygulayacağımız bölgesel kalkınma projesinden Yozgat da faydalanacaktır” ifadelerine yer verdi.

“Yozgat’ı Yaşanabilir Bir Şehir Yapacağız”

İYİ Parti Yozgat Belediye Başkan Adayı Mustafa Görkem Taştan, “Bugün, çok güzel bir gün. Çünkü bugün hep birlikte yeni bir hikaye yazıyoruz. Yazacağımız hikayenin sonunda, inşallah, Yozgat’ımız için zafere ulaşacağız. Bu yolculuğun sonunda kazanan Yozgat ve burada yaşayan Yozgatlı hemşerilerimiz olacaktır” diyerek açıklamalarına başladı.

Belediye Başkan Adayı Taştan, ”Değerli Yozgatlılar; 51 gün sonra oy kullanırken, oy kullanma kabininde kendinize şunu sormanızı istiyorum… ”Yozgat bu şekilde göç vermeye devam ederse, Yozgat’ta yaşayan gençler aileler, emekliler, memurlar, öğrenciler Yozgat’ta aradıklarının bulamamaya devam ederse Yozgat 5 sene sonra, 10 sene sonra ne durumda olacaktır?” bu sorunun cevabı 31 Mart’ta Yozgat’ın kaderini belirleyecektir” şeklinde konuştu.

“Belediyecilik Asfalt Dökmek Değildir”

“Belediyecilik, sadece seçim zamanı, asfalt dökmek, kaldırım yapmak, altyapı ve üst yapı değildir” diyerek açıklamalarına devam eden Mustafa Görkem Taştan, ”Bunları yapmak içinde üstün becerilere sahip olmaya gerek yoktur. Bu asgari belediyecilik üstüne ne eklenebilir, bir şehir nasıl kalkınabilir, bunu düşünmek gerekir. İşte bahsettiğimiz asıl hikâye budur.

Bizde terimizin son damlasına kadar mücadele ederek Yozgat’ı sosyal belediyecilikle tanıştıracağız. Kazanan Yozgat ve Yozgatlı Hemşerilerimiz olacaktır.

Geleceğimizin teminatı gençlerimizin iş bulma kaygısını tamamen ortadan kaldıracağız. Yine meslek edindirme kurslarıyla birlikte, genç kardeşlerimize eğitim vereceğiz ve onları doğru işlere kanalize edeceğiz. Açacağımız kültür sanat, spor kompleksleriyle Yozgat’ı arzu edilen soysal seviyeye çıkaracağız. Tabiri caize gençlerimizin hem cebini dolduracağız hem de kültür sanata yapacağımız yatırımlarla gençlerimizin ruhunu doyuracağız.

2023 verilerine göre; yaşanabilir şehirler sıralamasında, 81 ilde Yozgat’ımız 73. Sırada kendine yer bulabildi. Yozgat 2007 yılından 2024 yılına kadar genel nüfusunda tam 74.000 kişi göç verdi. Matematik asla yalan söylemez. Yozgat halkı daha refah, daha çağdaş çocuklarımızın daha iyi yetiştiği bir şehri hak ediyor. Buna rağmen her yıl istatistiklerin son sırasında Yozgat var. Yozgatlı göçe zorlanıyor. Yozgatlı güzel vakit geçirmek için sürekli şehir dışını tercih ediyor.

Biz, Yozgat halkını her şeyin en iyisine layık görüyoruz. Genç fikirlerimiz, tecrübeli arkadaşlarımızla Yozgat’ı daha sosyal, daha çağdaş bir çevreye büründüreceğiz. Yozgatlı hemşerilerimizin yaşamaktan mutluluk duyduğu bir Yozgat inşa edeceğiz” ifadelerine değindi.

“Denenmişlere Mecbur Değilsiniz”

Ben Yozgat’ın evladı olarak, Yozgat’ın yetiştirdiği bir İnşaat Mühendisi olarak bu zamana kadar Hidroelektronik santraller, doğalgaz hatları, kreşler ve konutlar yaptım diyen Mustafa Görkem Taştan, ”İnşallah belediye başkanı olduktan sonra bu hizmetlerin çok daha güzellerini Genel Başkanımızın Liderliğinde ve Sayın Bakanımız Lütfullah Kayalar’ın önderliğinde Yozgat Halkımızı İYİ Belediyecilikle tanıştıracağız. Yıllardır hiçbir şey değişmediği için diyoruz ki denenen denendi. İnşallah 31 Marttan sonra halkımıza layık olduğu hizmeti vermek için çalışmalarımıza hemen başlayacağız.

Kıymetli Yozgat Halkı; denenmişlere mecbur değilsiniz! Biz sizlere hizmet etmek için buradayız. Bu yolun sonunda asıl kazanan sizler olacaksınız. Çok ama çok çalışacağız ve kazanacağız. Gençlerle, kadınlarla çok çalışacağız, birlikte kazanacağız tarih yazacağız” diyerek açıklamalarına son verdi.

İYİ PARTİ YOZGAT ADAYLARI

Yozgat Merkez Belediye Başkan Adayı: Mustafa Görkem Taştan

Yerköy Belediye Başkan Adayı: Ferhat Yılmaz

Sarıkaya İlçesi Belediye Başkan Adayı: Vahit Ateş

Şefaatli Belediye Başkan Adayı: Hayati Uyar

Akdağmadeni Belediye Başkan Adayı: Süleyman Gök

Aydıncık İlçesi Baydiğin Kasabası Belediye Başkan Adayı: Kadir Şahin

Sorgun İlçesi Araplı Belde Belediye Başkan Adayı: Kars İmdat

Akdağmadeni İlçesi Oluközü Belde Belediye Başkan Adayı: Nedim Akdeniz

Haber: Bülent Kalabalık

AKŞENER: ”TAŞTAN’IN KEFİLİ LÜTFULLAH KAYALARDIR”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!