AKIL KITLIĞI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vatandaş her konuyu sizden ve benden iyi biliyor.
Kime oy verileceğini, nasıl cennete gidileceğini, kimin kurtuluşa erdireceğini, kimin dost kimin düşman olduğunu, beka meselelerini, ülke kalkınmasını, eğitimi, geçmişi, geleceği en iyi o biliyor.
Ve bunları ne size soruyor, ne de bana.
Hatta bu konuda görüş ileri sürmenizi bile hakaret sayıyor.
Bir arkadaşım ile sohbet ederken dedi ki; -“Bütün bunları göremeyip vatandaşı kendinden daha fazla düşündüğünü sanıp onun yanlış yolda olduğunu, sömürüldüğünü falan söylemek salaklıktır.”
İşte gençlik dönemimizde böyle iflah olmaz bir salak idik. Artık aydınlandık ve eski günahlarımıza tövbe etmekle meşgulüz.
“Ey oğul! Ey kızım!
Esnafı dinleyerek, esnafın şikayetlerini temel alarak memleket hakkında projeler geliştirmek, ülkenin iyiye gitmediğine dair yanık türküler çığırmak, akıl kıtlığının delilidir”


Ak Parti, Adalet Bakanı öncülüğünde HDP ile görüşüverdi.
İyi de olmuş.
Herkes herkesle görüşsün, konuşsun.
HDP de, MHP de, AKP de, CHP de ve diğerleri de bu siyasi sistemin dişlileridir.
Çok değil 7-8 yıl önce bu görüntüler olağan görülürdü.
2015 haziran seçimleri sonrası 2 HDP’li bakan olarak bizzat Cumhurbaşkanı tarafından atanmıştı…
Bugün bu görüntülere neden hayret ediyoruz peki?..
Cevabı yok sanki…
Siyasi partilerin çoğu derin devlet ve oyun kurucular tarafından kurulmuş, siyasi sahneye sürülmüştür.
Varlık sebepleri birbirine bağlıdır.
Birisi olmazsa diğeri olmaz.
Yine çok değil konuşabildiğimiz dönemlerde Terör örgütü olarak gördüğümüz ve zaman zaman partilerin birbirini ilişkili gösterdiği yapıların dahi derin devletin kontrolünde olduğu tartışılırdı…
Vatandaş olarak işimiz çok zor.


Gazetede okudum: Akparti Yozgat il teşkilatı 20 yıl içinde yaptığı işleri vatandaşlara anlatmaya başlamış… Son 20 yıla bakıldığı zaman Yozgat’ımızın köyden şehir’e dönüştüğünü söylüyorlar… Yani iddia şu; Yozgat’a ak parti hizmetini çıkınca bir köy görünümü kalmakta. Eğitim hizmetleri, sağlık hizmetleri vs. Vatandaş zaten biliyor, görüyor bunları… Bunun için yıllardır oy verdi. Son 5 senedir ise dikkate değer bir hizmeti yok… Ve özellikle Yozgat dışına çıkınlar gibi, dışardan Yozgat’a gelenler Yozgat’ın hâlâ köy gibi kaldığını farkediyor. 2023’e doğru yaklaşan seçimler öncesinde Türkiye’de Cumhurbaşkanı seçtirmek amacı ile sahada olacak Akpartinin işi çok zor… Vitrine konulan ilk şehir Hastanesi Yozgat’ta denmesi tatminkar değil… TOGG, savunma sanayi, doğalgaz bulundu müjdeleri yeterli gelmez… ‘Tüm çalışmaları ak partimiz yapıyor, yapılan çalışmalarımızı saatlerce anlatsak bitmez.’ demeleri artan pahalılık sebebiyle alım gücü azalan, işe girmek için teşkilat mensuplarına 5 yıldır sabırla katlanan, ‘gönüllere gireceğiz, ellerini sıkacağız, kapılarını çalacağız’ diyerek kendi akraba ve hısmını işe alanları gören vatandaş oy moy vermez…

AKIL KITLIĞI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!