AKGÜL: “ÇİFTÇİLER BİZE GÜVENDİ”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Ak Parti Milletvekili Akgül “Sarıkayalı çiftçiler bize güvendi bizde onların güvenini boşa çıkarmayacağız” dedi.

Geçen hafta AKP Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan, beraberinde Ak Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, Ak Parti Yozgat İl Kadın Kolları Başkanı Erva Kevser Yurtlu, İl Gençlik Kolları, İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı ile AK Parti Sarıkaya İlçe Başkanlığı’nda teşkilat mensupları, muhtarlar, STK temsilcileri Ak Parti’ye gönül vermiş vatandaşlar ile bir araya geldi. Sarıkaya ilçe binasında ilk olarak vatandaşlarla buluşan Akgül’ün konusu çiftçilerin sorunu oldu. Burada Akgül çiftçilere Ak Partiye destek verdiniz, sıra bizde. Biz de size destek vereceğiz dedi. İlk konuşmayı Ak Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan yaptı. Şahan “Emeklilik maaşı ile ilgili yapılan zamla alakalı tabanda % 25 zam yapıldı ama yeterli değil daha fazlasının yapılması için cumhurbaşkanımız zaten talimatı verdi. Bizde elimizden geldiği kadar dilimizin döndüğü kadar her yerde anlatıp anlatmaya da devam edeceğiz. Biz burada sizlerin isteklerini taleplerini dinleyeceğiz siz konuşacaksınız biz dinleyeceğiz geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum “dedi.

Daha sonra Ak Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül ise yaptığı konuşmada çiftçi sorunundan, ekonomik gidişattan, emeklilere zam ile birlikte yaklaşan yerel seçimlerde nasıl bir yöntem izleyeceklerine kadar birçok konuya değindi Ak Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül konuşmasında şu görüşlere de yer verdi.

“Siz Bize Destek Verdiniz Güveninize Layık Olmaya Çalışacağız”

Akgül; “Değerli arkadaşlar biz konuştuk sizde bize destek verdiniz. Şimdi sıra sizde siz konuşacaksınız Bizde elimizden gelen her şeyi sizin vermiş olduğunuz güvene layık olabilmek için yapmaya çalışacağız. Samimi olarak sizin istekleriniz kadar bizde o iş için gece gündüz çalışacağız ve yapacağız. Salı gününe kadar meclis toplantısına katıldık. 3-4 gündür Yozgat’ı geziyoruz. Bundan sonrada hep burada birlikte olacağız. Süleyman vekilim ile beraberiz Yozgat’tayız o daha çok kalacak buralarda. Ama bende her zaman yanınızda olacağım. Gerek meclisteki çalışma yerimiz gerek TESKOMB’da ki çalışma yerimiz hepinize açıktır. Bu güne kadarda epeyce bir insan ziyaretimize geldi bundan sonra da gelmeye devam edecek. İnşallah yapabildiğimiz kadar yapacağız. Önemli sorunları da bizi aşanları da yukarıya bakanlara gerekirse Cumhurbaşkanımıza iletmekle görevliyiz onu da yapıyoruz.

Buğday alımları biz aşağı yukarı 10 gündür bu işin içindeyiz. Oda başkanlarımızdan sorunları alıyoruz Genel Müdür dahil hepsiyle görüşüyoruz. İki gün önce Genel Müdür Yardımcısı Yönetim Kurulu Üyesi TMO’nun Yerköy de Bölge Müdürlüğü orda olduğu için orda oturduk epey bir konuştuk. Durumu iyice öğrendik arkasından Kayseri bölge müdürü burayla ilgili kimler varsa hepsi ile görüşüyoruz sorunlar aşağı yukarı 13 ilçede aynı. Aynı problem var. Zannedersem her halde burada da var. Şöyle devlet buğday alım fiyatlarını açıkladı. Birinci sınıf var ikinci sınıf var üçüncü sınıf var bunları da öğrendim çiftçilik yapmadığımız için bilmiyordum ama bunları da öğrendim. Dördüncü sınıf dedikleri her halde yemlik oluyor. Bir de bunların dışında hiçbir işe yaramayan buğday şeklimiz var.

O da hastalıktan dolayı oluşan bir buğday, bir nevi pas deniliyor yani. Tabi onu ancak tüccarlar alıyor niye alıyor. 20 tonun içerisine ortalama 5 tonunu koyuyorlar. Üst tarafa da iyi buğdayı koyup bir yerlere satıyorlar anca öyle yutturuyorlar her halde ikisini karıştırarak ancak devlet bunu alırsa çöpe atacak. Çünkü her hangi bir verimi yok. Bu da zannedersem çok az. Şu ana kadar 170 bin ton buğday alındı. Yozgat’ta bu yıl 700 bin ton buğday alımı bekleniyor. Bunların hepsini devlet alacak 700 bin tonun tamamı alınacak.

Beşinci kısım dediğimiz  protein bakımından da sıfır değeri olan buğdayı yani her hangi bir şeye yaramayan buğday  var bunu da alır mı almaz mı üzerinde çalışıp duruyoruz.

BUĞDAYLARIN TAMAMINI TMO ALACAK

Yoksa bunun dışındaki buğdayların tamamı alınacak. Yani hiç kimsenin elinde buğday kalmayacak. Tüccara gitmeyecek tamamını ofisler alacak.

Konumuz tabii ki zam değil, bu gün zamları da ben çıkarmıyorum. Elbette ki devletin şu anda 2 trilyon açığı var. Bu açığı yani 2 trilyon lirayı karşılamak üzere bir şeyler yapacak yoksa bu sene yiyelim ondan sonra Türkiye’yi kapatalım mı diyeceğiz. Bu konuya çözüm bulunacak.

Sarıkaya’nın sorunu bunlar değil arkadaşlar başka sorunlarımız da vardır. Bu söylediklerimiz Türkiye’nin sorunları Buğdayda benzin fiyatları da Türkiye ile ilgili yani senide beni de hepimizi ilgilendirir ilgilendiriyor” dedi. Haber Merkezi

AKGÜL: “ÇİFTÇİLER BİZE GÜVENDİ”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!