AKDAĞMADENİNDEN YARDIM KONVOYU YOLA ÇIKTI

featured
default
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilimizi vuran büyük deprem felaketinden etkilenen afetzedeler için başlatılan yardım kampanyanın ilk konvoyu dualarla yola çıktı.

İlçede başlatılan yardım kampanyasıyla birlikte duyarlı vatandaşlar tarafından gün boyunca belirtilen teslim noktalarına, deprem bölgesine ulaştırılması için insanı yaşam malzemeleri getirildi.

Kısa süre içerisinde ilk etapta 5 araçlık insani yaşam malzemesi Hatay’a doğru yola çıktı.

Ayrıca Belediye;

???? 9 yerel destek ekibi,

???? 5 Teknik Personel,

???? 9 Şoför,

???? 1 Operatör olmak üzere toplamda 24 arkadaşımızın afet bölgesine sevki yapılmıştır. ???? 1 kamyon ve???? 1 Ekskavatör iş makinası ve çok sayıda arama- kurtarma malzeme ekipmanımız da yaraların kısa süre içerisinde sarılması için deprem bölgelerinde görev yapacaktır.

”DAYANIŞMA GÖSTEREN TÜM HEMŞEHRİLERİMİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER”

Kısa süre içerisinde yağmur gibi yağarak yardımcı olmak için seferber olan vatandaşlarımıza teşekkür eden Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN ” Akdağmadeni Belesiyesi ve Akdağmadeni Kaymakamlığı olarak yaptığımız yardım çağrısına necip milletimiz, kıymetli vatandaşlarımız yoğun destek verdiler. Yardım toplama merkezine getirilen malzemeleri hızlı bir şekilde afet bölgesine ulaştırmak için yoğun bir çalışma gerçekleştirdik. İnsani yardım malzemelerinin hızlı ve güvenli bir şekilde deprem bölgelerine ulaşmasını, afetzedelerimizin yaralarını bir nebze de olsa merhem olmasını diliyorum. Dayanışma gösteren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonraki süreçte de yardım kampanyamız devam edecektir. Bilgileri ayrıntılı şekilde vatandaşlarımız ile paylaşacağız. 100 yılın en büyük depremi olan bu felaketi de hep birlikte, el ele vererek atlatacağız. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, enkaz altında olan kardeşlerimizin tez zamanda sağ salim kurtulmalarını diliyorum.” dedi.

AKDAĞMADENİNDEN YARDIM KONVOYU YOLA ÇIKTI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!