Akdağmadeni’nde Eğitim Konuşuldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı Akdağmadeni’nde Umutlu İlkokulu- İmam Hatip Ortaokulu, Sazlıdere ilk-Ortaokulu ve Kazım Karabekir Fen Lisesini ziyaret ederek okulları ve eğitim öğretim faaliyetlerini yerinde inceledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ersoy Ceylan’ın da eşlik ettiği ziyarette sınava hazırlanan 8. ve 12. Sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret eden Yazıcı, verimli ders çalışma, sınav kaygısı, sınav çözme teknikleri, kitap okumanın sınavlar ile akademik başarıya sağladığı katkılar, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetle ilgilenilmesinin yanında milli değerler konularına değinerek  sohbet edip istek ve taleplerini aldı.

Öğretmenlerle bir araya gelen Yazıcı, rehber öğretmen ve  şube rehber öğretmenlerinin randevu sistemi ile görüşme yapmaları, Aile Okulu projesi, ESER projesi kapsamında yapılan ve yapılacak olan çalışmalar, ailelerin eğitim paydaşı olması için yapılacak çalışmalar, dezavantajlı öğrencilerin eğitim ortamlarına adaptasyonu, okulların tüm paydaşlarının katılacağı sosyal ve kültürel faaliyetlerin düzenlemesi ve mezun öğrencilerin takip edilerek gerekli rehberliğin yapılması konularına değinip öğretmenlerle fikir alışverişinde bulundu. Eğitime vermiş oldukları desteklerden dolayı okulun yönetici, öğretmen, öğrenci, çalışan ve velilerine teşekkür eden Yazıcı ziyaretini sonlandırdı.

Akdağmadeni’nde Eğitim Konuşuldu
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!