Akdağmadeni Belediyesi’nden Uyarı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akdağmadeni Belediyesi resmi sosyal medya hesabı üzerinden Yozgat Valiliği tarafından verilen kararı Akdağmadeni halkına duyurdu.

Yozgat Valiliği’nin “Ormanlık Alanlara Girişlerin Önlenmesi” hakkında aldığı kararları Yozgat Akdağmadeni Belediyesi resmi sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşımda Akdağmadeni Belediyesi; “Orman çevresinde ve içinden geçen yollarda orman kenarında mangal, semaver, ateş yakmak ve orman yangınına sebebiyet verebilecek, maytap, havai fişek vb. malzemelerin kullanılması yasaktır. Orman yasasının 31 ve 32. Maddesi kapsamında olan köyler, mahalleler başta olmak üzere, orman içi, orman bitişiği ve orman ilişiği olmayan köyle mahalleler de dahil olmak üzere anız, bağ- bahçe ve tarla temizliğinden meydana gelen dalların ve her türlü bitki örtüsünün yakılması yasaklanmıştır. Yozgat ili genelinde bulunan Milli Park ve Tabiat Parklarında, piknik alanlarında saat 20.00 ile 07.00 saatleri arasında mangal, semaver ve ateş yakmak yasaktır. Yozgat ili genelinde ormanlık alanlarda günün her saatinde yer ateşi yakmak yasaktır” ifadelerini kullandı.

Haber: Zehra Aksümer

Akdağmadeni Belediyesi’nden Uyarı
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!