AK PARTİ’DE TEMAYÜL

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Partiden aday adayı olarak müracaat eden 35 kişi yarın zorlu bir sınava tabi tutulacaklar. Yaklaşık 1 aydan bu tarafa hummalı bir çalışma ortamında ilçe ilçe, belde, köy köy gezen aday adayları tabiri caiz ise görücüye çıktılar. Bir önceki seçimde 6 olan milletvekili sayımız, bu seçimlerde 4’e düştüğünden sıralama eskisine oranla biraz daha sıkışık durumdadır.

Eskileri bir kenara bırakırsak, yeni müracaat edenlerden ofisimize kadar gelip tanışma imkânı bulduğum kişiler olduğu gibi, broşürlerden ve basınımıza intikal eden basın bildirileri ile tanıma fırsatı bulduğum kişilerde oldu. Kendilerini yetiştirmişler, Milletvekilliğine hazır olduklarını yaptıkları basın açıklamalarıyla kamuoyuna deklare ettiler bir bir.

Haydi hayırlısı. Müracaat edenlerin hepsi de Yozgat’ın evladıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yiyecek ekmeği, içecek suyu varsa bir şekilde Allah nasip edecek 4 kişiye. Nasipte yoksa kimin ne diyeceği olur ki. Aday adayları bu gün akşama kadar belki sabaha kadar, yarın da salonda bile adam adama markaj yaparak çalışmalarını sürdürecekler, sandıktan çıkma uğruna.

Eş, dost hatırlı kişileri bir bir ortaya koyuyorlar. Siyaset bu, müracaat eden herkes kazanacağından emin gözüküyor. Ben her zaman şunu diyorum öteden beri. Yozgat’ın 20 yıl öncesinde 2 yerel televizyon kanalı vardı. Siyasete soyunan her kim varsa kantara ilk önce televizyon kanallarında çıkarlardı. Basın mensuplarının soracakları sorulara cevap verirler, halk da kendilerini tanıma imkânı bulurdu.

Maalesef televizyonumuzun birinin hepten kaybettik. Bir diğerinin durumu ise malum. Keşke eski etkinliği olsaydı. Adaylar dağarcıklarında ne varsa ortaya koyabilselerdi. Bilgi birikimleriyle, kafalarındaki projeleriyle Yozgat’ta göçün durdurulması, işsizliğin önlenmesi, Yozgat’ın kalkınması yönünde fikir beyan etselerdi. Kendilerine sorulan sorulara cevaplar alınabilseydi. Şimdilerde maalesef bir kısım aday adayları kendilerinden çok emin. Türkiye politikası sürdürüyorlar. Tabana hiç mi hiç minnet etmiyorlar. Hatta el bile sıkma gereği duymuyorlar. Genel merkez politikası güderek, birilerine güveniyorlar.

Milletin derdi onların derdi olmaktan çok uzaklarda. Nasıl olsa yerimiz garanti diyorlar. Hâlbuki yanılıyorlar. Birileri kazandığı halde kaybederken, birileri de kaybettiği halde milletin gönlünü kazanıyorlar. Milletin gönlünü kazanmak ne kadar güzel bir şey değil mi? Hâlbuki Yozgat’ın gelişip kalkınması adına dünden bu güne daha çok ihtiyacı vardır. Yozgat halkıyla devlet arasında köprü vazifesi görecek proje üretecek, devletin kaynaklarını doğup büyüdüğü ilene getirmenin gayreti içinde olacaklar.

Maalesef bu güne kadar yapılanlar ortada. Hiç kusura bakmasın eskiler. Son yıllarda dişe değer gözüken projelerden üniversite tüm vilayetlerde yaygınlaştırıldı. Hızlı trene gelince, o da bizimkilerin gayreti ile olmadı. Balışeyh-Sivas hattı oradan Erzincan, Erzurum, Tiflis’e kadar uzanacak batıyı doğuya bağlayacak büyük bir projedir. İki büyük barajdan bahsedilebilir, bu hizmetler elbette önemlidir. Yapılacak olmalarından bir Yozgatlı olarak gurur duyarız.

8 yıllık AK Parti hükümetinin tüm Türkiye’de yaptığı devrim niteliğinde ki bir takım hizmetler neticesinde genel politikası olarak yaptıkları şeyler değil mi? Aksini iddia eden varsa kurulan üniversitemizin, üniversite hastanesinin içini doldursunlar. Yapılan birçok faydalı hizmetlerin yanında Yozgat Ankara’nın, Kayseri’nin, Sivas’ın gelişmişlik ve kalkınmışlık yanında güdük kalmışsa, işte önümüzde bir fırsat. Yozgatlılar 12 Haziran seçimlerinde Ankara’da yaşayan 800 bin nüfusuna üç bölgeden birer milletvekili yerleştirebilmelidir. Eskilerin bir kısmı bu şekilde değerlendirilmelidir.

AKP’de, CHP’de, MHP’de bunun gerekliliğini görmelidirler. Yozgat’ta ki 4 vekilliğe gelince, tanıdığımız kadarıyla; Boğazlıyan’dan Nurullah Nurdoğan, Halil İbrahim Şener, Yusuf Yıldırım, Hasan Okuyucu’dan birisinin listede yer alması münasip olacaktır. Diğer adaylar arasında Sibel Yıldırım, Ahmet Hakkı Halaçlıoğlu, Erkan Doğan, Mustafa Albayrak, Murtaza Ata, İsmail Yılmaz, Ertuğrul Soysal gibi Yozgat’ı yakinen tanıyan, ilmi ile irfanı ile ticari birikimi ile Yozgat halkı ile çok rahatlıkla iletişim kurabilen kişilerden seçilmeleri doğru bir tercih olacağı kanaatini taşıyorum.

Yarınki yapılacak temayül yoklamasında, ismini zikredemediğim diğer adaylara da bol şanslar dileyerek sözlerimi tamamlıyorum, vesselam… 19 MART 2011 CUMARTESİ

AK PARTİ’DE TEMAYÜL
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!