Aile bağlarımızın önemine değindi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat İl Müftülüğü bünyesinde görev yapan İmam-Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur’an Kursu öğreticilerinin katıldığı Mayıs Ayı Personel Toplantısı Büyük Sinema Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantı öncesinde İl Müftüsü Ali Gülden, 16-21 Mayıs Aile Haftası münasebetiyle personele yönelik “İslamda Aile ve Önemi” konulu konferans verdi.

Aile bağlarımızın önemine değinen Gülden, tarihin hiçbir döneminde aile kurumu günümüzde kaldığı oranda büyük ve yıkıcı bir saldırıya maruz kalmadığına dikkat çekti ve sosyal medya mecralarındaki yıkıcı örneklere yer verdi. Aile kurumu başta olmak üzere ahlaki değerlerin korunmasında ebeveynler başta olmak üzere din görevlilerinin sorumluluğuna önemine değindi.

Müftü Gülden’in aile konulu konferanslarını müteakip toplantı gündemine ilişkin konular personel ile paylaşılarak toplantı tamamlandı. Toplantı sonrası 6 Şubat tarihli Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Başkanlığımızın koordinesinde afet bölgesine giderek depremzede vatandaşlarımıza sunulan hizmetlere katkı sunan personele, Başkanlık tarafından gönderilen ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın imzaladığı başarı belgeleri Müftü Gülden tarafından takdim edildi. Yozgat İl Müftülüğü

Aile bağlarımızın önemine değindi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!