“AFET TAZMİNATI BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLSİN!”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Eğitim-Sen Yozgat Şube Başkanı Mahmut Kabayel, sendikalarının, ‘Afet Tazminatı’ ve ‘Öğretmen atama takvimi’ hakkındaki açıklamalarını yayınladı.
Afet tazminatının daha fazla gün geçmeden hayata geçirilmesine dair açıklamada, ”Türk Eğitim Sen olarak yıllardır dile getiriyoruz: Elverişsiz koşulların hakim olduğu bölgelerde görev yapan meslektaşlarımıza ZORUNLU HİZMET TAZMİNATI ödensin.
Böylece, bu bölgelerdeki öğretmen istikrarını sağlamak için meslektaşlarımızı TEŞVİK ederek ESİR etmek zorunda kalınmayacaktır.
Nitekim bu önerimiz, Hükümetin 2018 yılında duyurduğu 2023 EĞİTİM VİZYON BELGESİ ile de TEŞVİK adı altında taahhüt edilmişti.
Şimdi benzer bir durum da deprem bölgesi için geçerli hale gelmiştir.
Afetin etkilediği illerimizde büyük yıkımlar sözkonusu olmuş, çok büyük hasarlar meydana gelmiştir. Bırakın eğitim öğretim faaliyetlerini sağlıklı yürütmeyi, günlük hayatın sürdürülmesini dahi kısıtlayan çok önemli problemler yaşanmaktadır.
Dolayısıyla, tüm bu sıkıntılara rağmen bölgede görev yapan ya da yapacak olan öğretmenlerimize AFET TAZMİNATI adı altında bir ek ödeme mutlaka yapılmalıdır.
Bu tedbir, hem bir TAKDİR hem de TEŞVİK edici bir tasarruf olarak sürece büyük katkı sunacaktır.
Deprem nedeniyle hayatını kaybetmeyen bir çok meslektaşımız yaralanmış, evlerini ya da yakınlarını kaybetmiş ya da fiziksel ve psikolojik açıdan olumsuz etkilenmiş durumdadır. Bir kısım öğretmenlerimiz de çocuklarını eğitimleri için başka illere nakille göndermiş durumdadır. Bu arkadaşlarımızın, bölgede görevlerini verimli şekilde ifa etmeleri tabii ki mümkün değildir.
Bu öğretmenlerimizin, en azından koşullar iyileştirilinceye kadar, başka illere nakil ve görevlendirmelerinde kolaylık sağlanmalıdır” ifadelerine yer verildi.

Atamalarla ilgili ise; ”80 bine yakın ücretli öğretmen çalıştırıyoruz. Var olan öğretmen ihtiyacımız, afetle birlikte daha da artmıştır. 2022KPSS ‘de yüksek puan alan on binlerce genç meslektaşımız atama duyurusunu bekliyor. Hükümet bir an önce atama takvimini açıklamalı, öğretmenlerimizi öğrencileriyle buluşturmalıdır” denildi.

“AFET TAZMİNATI BİR AN ÖNCE HAYATA GEÇİRİLSİN!”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!