Afet Acil Durum ve İnsani Yardım Ekibi Toplantısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat İl Müftülüğü tarafından ilimizde ya da ülke genelinde olması muhtemel afet ve acil durumlarda insani yardım sunulabilmesi amacıyla “Afet Acil Durum ve İnsani Yardım Ekibi” oluşturdu.

Gönüllü din görevlilerinden oluşan ve Vakıf Şubesince oluşturulan “Afet Acil Durum ve İnsani Yardım Ekibi” ile hazırlık toplantısı yapan İl Müftüsü Ali Gülden, İl ve İlçe Müftülükleri olarak daha önce meydana gelen depremlerde acil durum ve insani yardım noktasında gönüllü olarak din görevlilerimizin görev aldığını, bundan sonra da olması muhtemel afet ve acil durumlara insani yardım amacıyla ekip oluşturduklarını söyledi.

Kurulan “Afet Acil Durum ve İnsani Yardım Ekibi” gerekli eğitimleri alarak olabilecek her hangi bir afet ve acil durumda Diyanet İşleri Başkanlığı ve AFAD ile koordineli bir şekilde insani yardım faaliyetinde bulunacak. Afet Acil Durum ve İnsani Yardım Ekibi Toplantısı’na İl Müftü Yardımcısı  Aybala Tuğba Uzuner’de katıldı. Yozgat İl Müftülüğü

Afet Acil Durum ve İnsani Yardım Ekibi Toplantısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!