ADIM ADIM YEREL SEÇİME

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerel seçimlere hızla yaklaşırken, Özellikle Ak Parti aday adayları Genel Merkez etrafında dolaşmaktan adaylıklarını açıklayacak fırsat bulamıyorlar herhalde. Ufak bir kıvılcım yakalayacak olsalar en kısa süre içerisinde gelip bende bu yarışta varım diyecekler demesine de;

Genel Merkezin herkese cevabı aynı… Öncelik olarak teşkilatın desteğini al!
Başvurunu yap!
Sonra gel oturup hesap edelim.
Teşkilatın belirleyici payı pek yüksek değil. Bunu gayet iyi bir şekilde biliyoruz. Fakat teşkilattan destek almak birinci şart olsa gerek. Teşkilatın ufak da olsa, mutlak suretle etkisi ve katkısı olacaktır. Diğer partilerde ise gelişmeler biraz farklı seyredecektir.

Kamuoyunda güçlü görünen hükümete karşı, alınabilecek yanlış kararlar gözlenmektedir. Partilerin adayları da bu yönelmeler eşliğinde belirlenecektir. Geride kalan faktörler aşağı yukarı aynı doğrultudadır. Siyasetin değişmez kuralları eşliğinde seçime gidilecektir. Yine Ak Parti’ye dönecek olursak, mevcut Belediye Başkanı Yusuf Başer, İl Teşkilatıyla pek içli dışlı değildi.

Bugün hala böyle bir eylemi yok. Olsa dahi sanmıyorum ki seçimlere az kala teşkilatın desteğiyle gitsin Genel Merkeze… Teşkilat, istemiyoruz! Dediği zaman, Genel Merkezde şöyle bir düşünür herhalde…

Teşkilatın en büyük etkisi de bu anlamdadır. Teşkilatın dışında belirleyici olacak etkenlere gelecek olursak. Geride kalan yüksek derecede bir pay var. Bu oranlamalar ise şu şekilde sıralanabilir. Bir kısmı milletvekillerinin gösterecekleri tavırlara göre değerlendirmeye alınacak. Milletvekillerinin etkisi çok büyük olmayacak elbette. Şayet vekiller ve teşkilat olarak ortak bir karar alınması halinde etkileyici olacaklarına inanıyorum.

Fakat böyle bir siyasi kararın gerçekleşmesini de, Yozgat şartlarında mümkün olmayacağını düşünüyorum. Geride kalan payda, hiç kuşkusuz öncelikli Cemil Çiçek faktörü yer alacaktır. Bakanımız Çiçek’in gelişmelerde sessiz kalmasına ihtimal vermiyorum. Son olarak topun atılacağı nokta elbette ki Genel Merkez olacaktır. Genel Merkez, tüm eksileri, artıları değerlendirmeye tabi tutacak.

İsimlerin üzerleri birer birer çizilecek. Elemeler yapılacak… Önceden belirgin olabilecek adaylar üzerinde dahi, tekrar tekrar görüş beyan edilecek. Geriye kalan karar aşaması… Yozgat’ımız için hayırlısı olsun… Gecenin ilerleyen saatlerde MHP’de son dakika gelişmesi yaşandı.

MHP’nin adayı Uğur Bektaş’ın olacağını öğrendik…

Gelişmeleri önümüzdeki günlerde daha geniş bir şekilde işleyeceğiz… 18 Kasım 2008

ADIM ADIM YEREL SEÇİME
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!