ADAYLAR AÇIKLANIRKEN

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat’ta AK Parti’de mevcut Belediye Başkanları’nın yer almadığı temayül yoklamasına 31 aday adayı katılmıştı. O günden bu güne bazı Belediye Başkanları açıklanırken, diğerleri kapalı kutu olarak bir türlü açıklanamıyordu.

AK Parti’nin İlçe Başkan Adayları herhangi bir olumsuz gelişme olmazsa bugün açıklanıyor ancak gece geç saatlerde aldığımız bilgilere göre 4 Belediye Başkanı dışında kalan diğer 10 Belediye Başkanlıkları da belirlendi. Bugüne kadar en çok konuşulan, tartışılan, günlerce, ince elenip sık dokunan isimlerden, ilçe adayları kim olacak diye sabırsızlıkla beklenen isimler nihayet netleşti.

Merhaba Gazetemiz olarak sizinle bu köşede başkan adaylarını paylaşmayı uygun gördüm. Çekerek’te iki dönemdir Belediye Başkanı olarak görev yapan Mustafa Demirbaş, bu kez yine aday adayı olmasına rağmen, ilçede kendisi ile seçimi kazanamayacaklarını yüksek sesle dile getiren partililer sonunda Demirbaş’ı saf dışı bıraktılar.

Müracaat eden diğer aday adaylarından Ömer Ersoy, Recep İmrek, Çetin Selvi, Muttalip Aktaş, İsmail Yüksel arasında yapılan kıran kırana mücadele sonunda kazanan isim Muttalip Aktaş oldu. Aktaş bu dönemde İl Genel Meclis Üyesi olarak AK Partiden seçilmişti. Şimdi ise Çekerek Belediye Başkan Adaylığına getirildi.

Şefaatli ilçemizde: Rafet Çaylı, H. Basri Akyol, İsmail Karabulut, Zeki Bozkurt, Turan Özkan arasındaki mücadele sonunda gülen taraf Zeki Bozkurt oldu.
Aydıncık ilçemizde: Celal Çıtak, Bahattin Özger yapılan temayülde ve anketler sonunda Celal Çıtak çıkmasına rağmen emekli eğitimci Bahattin Özger aday oldu.
Boğazlıyan ilçemizde: H. İbrahim Şener, Dursun Erdem, Mehmet Coşar arasındaki mücadelede kazanan Mehmet Coşar ismi oldu.
Yerköy ilçemizde: Mevcut belediye başkanı Ali Rıza Arslan geçtiğimiz seçimlerde bağımsız olarak Yerköy belediye başkanlığını kazanmıştı. Daha sonra AK Parti’ye geçmişti. Yapılacak seçimlerde tekrar AK Parti’den aday olmak için müracaat etmesine rağmen aday yapılmadı. Diğer taraftan müracaat eden isimlerden Mehmet Ağaoğlu, Cahit İşler, Mehmet Taşkesen, Mehmet Arslan, Mehmet Bulut, Ayhan Çelik arasında kıyasıya mücadele yapıldı sonunda Mehmet Ağaoğlu belediye başkan adayı oldu.
Kadışehri ilçemizde: 3 dönem belediye başkanlığı yapan Mustafa Karadavut’un bu seçimlerde aday olmayacağını belirtmesi üzerine bu kez oğlu Şerafettin Karadavut, aday adayı oldu. Mevcut ilçe başkanı Efdal Zararsız ile yapılan mücadelede ipi göğüsleyen Şerafettin Karadavut oldu.
Saraykent ilçemizde: İdris Öger, Mehmet Doğan, İbrahim Emir, Mustafa İlksoy, mücadelesinde ilk günlerde Mehmet Doğan ismi öne çıkmıştı. Hatta adaylığını günler öncesinden açıklayan Mehmet Doğan kendi hatasının kurbanı oldu. Başkan adaylığını İbrahim Emir’e kaptırdı. Sarıkaya ilçemizde: Ali Osman Erbir aday olurken,
Çandır ilçemizde: Mustafa Ertan Ergün. Çayıralan ilçemizde ise Ahmet Demirgöz ilk raundu kazanarak aday oldular. Bende tüm adaylara bugünden başarılar diliyorum vesselam…

ADAYLAR AÇIKLANIRKEN
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!