Aday Hakemlik Kursu’nun protokolü imzalandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Valiliği himayesinde, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı koordinasyonunda, Yozgat Belediyesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi’nin paydaşlığı ile 23-24-25 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek olan Bisiklet Aday Hakemlik Kursu’nun protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

Bisiklet Aday Hakemlik Kursu’na; 18-35 yaş aralığında, Ücretsiz olarak, Türkiye Bisiklet Federasyonu İnternet Adresinden başvuru yapabilecek.
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Ahmet Emin Kilci, “Bugün burada kalkınma ajanslarının 2022 teması olan genç istihdamı kapsamında Yozgat’ta yapacağımız bu faaliyetin ilanı için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bildiğiniz gibi Yozgat’ta 5-6-7 Ağustos tarihlerinde bisiklet yarışları icra edilmişti. Belediyemizin, rektörlüğümüzün ve sayın valimizin destekleri ile 3 gün boyunca burada hem halk yarışları hem MTB yarışları yapılmıştı. Bu yarışların ardından biz Yozgat’ta hakem yetiştirme kursunun yapılması için gayret sarf ettik. Bu bağlamda Yozgat yatırım destek ofisimiz sağ olsun arkadaşlar bağlantıları sağlayarak ilimizde bir bisiklet aday hakem kursu açılması için Türkiye Bisiklet Federasyonu ile beraber 3 günlük bir eğitim programı düzenleyecekler. Program aralık ayının 23-24-25’inde olacak ve 40 tane aday hakem genç arkadaşlarımız bu eğitime katılmaya hak kazanacaklar. 18-35 yaş aralığında gençlerimizin bu kursa başvuru yapmasını bekliyoruz “dedi.
Yozgat Valisi Ziya Polat, “Geçtiğimiz yıl bisiklet yarışlarımızı yaptık. Bundan sonraki hedefimiz her yıl bu yarışların uluslararası Düzeyde yapılması. Hatta bir iç Anadolu rotasının da buna dahil olması için federasyon ile görüşmeler devam ediyor. Tabi arkadaşlarımız hakemlik kursu için bize geldiklerinde federasyon başkanımızı aradık. Tabi hakemlik kursu daha önceden planlanmış bir takvimi vardı. Emin Müftüoğlu bisiklet federasyonu başkanımız sağ olsun bizi kırmadılar. Araya Yozgat’ı da soktular. İnşallah aralık ayında Türkiye de nadir yapılan kurslardan birini Yozgat’ta yapacağız. Biz bisikletin Yozgat’ın şehir kültürüne gençlerimizin bisikletle buluşması için ve bisikletten bir meslek sahibi olması için kursu açıyoruz. Kurs Yozgatlı kardeşlerimize ve tüm Türkiye’ye açık olacak. Tabi bu kurslar ücretli oluyor ancak ajansımız da ücretini karşılayacak. Gençlerimizden, kardeşlerimizden herhangi bir ücret talep etmeyeceğiz. Biz federasyon belgeli kurs olduğu için bu kardeşlerimiz Türkiye de ki uluslararası yarışmalarda hakemlik yapabileceği belgeleri alacaklar. Bir bisiklet kültürünü ve bisiklet üzerine hakemlik kursunu açtığımız için Yozgat’ta mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar.’’ şeklinde konuşu.

Aday Hakemlik Kursu’nun protokolü imzalandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!