ACIMIZ BÜYÜK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün öğle saatlerinde, Erzincan’ın Kemah ilçesinde 11 Mehmetçiğimiz mayın tuzağına düşerken, hain saldırıda 9 Mehmetçiğimiz şehit oldu. Şehit olan Mehmetçiklerimiz arasında Yozgatlı şehit jandarma er Önder Muratoğlu ‘da var.

Dün PKK’lı teröristler tarafından, uzaktan kumandalı mayınla pusu kurarak, kurmay yarbayımız, 2 uzman çavuşumuz ve Yozgatlı Muratoğlu’yla birlikte 9 erimizde şehit edildi. Saldırıda yaralanan jandarma yüzbaşımız ile bir erimizin de tedavileri sürüyor.

Yaşanan acılı haberin ardından, Hava destekli başlatılan operasyonda, 9 askerin şehit edilmesi eylemini gerçekleştiren ve sayılan 10 olduğu tahmin edilen terörist grubun etki siz hale getirilmesi hedefleniyor.

Tunceli’nin Ovacık ilçesi Munzur dağları bölgesinden Erzincan’a sızdığı tahmin edilen, yaklaşık 10 kişilik PKK’lı grubun gerçekleştirdiği bombalı saldırı sonrası bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Teröristlerin Munzur dağlarına doğru kaçmış olmalarının belirginlik kazanmasının ardından ortak operasyonlar hızla devam ediyor.

Her defasında gerekli önlemlerin alındığı söylense de, saldırılar bir türlü önlenemiyor. Mayınlar, bombalar birbiri ardına patlatılmaya devam ediyor.

Vatani görevini yapmakta olan yürekli askerimiz hedef olmaya devam ediyor. Analar, babalar feryat, figan içinde büyük bir erdemle vatan sağ olsun diyor. Evet, acımız yine büyük ama bu vatan uğruna milyonlarca insan canını vermeye hazır. Teröristlerin çırpınışları hiçbir zaman fayda etmeyecek, yaptıklarının karşılıklarını mutlaka bulacaklar. Şehitlerimizin kanları yerde kalmayacak. Vatanımızı bölmeye güçleri yetmeyecek.

Acılarımızın az da olsa dinmesi adına, hain saldırıyı gerçekleştiren bölücü örgüt üyelerinin en kısa süre içerisinde yakalanmalarını ümit ediyorum. Memleketin dört bir tarafından bir bomba haberi, bir hain saldırı haberi duymak her geçen gün yüreklerimizi dağlamaya devam ediyor. Bu acılar artık bir son bulmalı. Bölücü eylem içerisinde bulunan terör örgütlerinin düşüncelerine müsaade edilmemeli.

Bu vesileyle, düzenlenen uzaktan kumandalı mayın saldırısında, Yozgatlı Önder Muratoğlu’yla birlikte şehit edilen tüm askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Şehitlerimizin ailelerine Allah’tan sabır niyaz ediyor, bu acıların artık bir son bulmasını temenni ediyorum.

ACIMIZ BÜYÜK
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!