AÇ KOLLARINI EY CENNET! AYLAN GELİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bodrum’da kıyıya vuran Suriyeli mülteci çocukların cesetleri Müslümanların yüreğini titretti. Denizin tuzlu suyunu, anne sütü zannettiler de bir bir boğuldular.

Bunlardan biride 3 yaşında ki küçük Aylan. Bugün ki gazetelerde ve sosyal medyada gördüğümüz küçük Aylan’ın yüz üstü yatmış cesedi yüreklerimizi dağladı. Gazete sütunlarına ve televizyon ekranlarına bakarken içim kan ağladı.

Bu Müslüman milleti yurtlarından, yuvalarından, vatanlarından göç etmeye zorlayanlar utansın. Millet olmanın, devlet olmanın önemi, özelliği, güzelliği bugün dünden daha fazla önem arz ediyor olsa gerek. Allah devletimize zeval vermesin. Düşman dediği de etmesin.

Ne oluyor Libya’da, Suriye’de, Irak’ta oluk oluk akan kanların yanında akın akın insanlar yurtlarını, yuvalarını terk ediyorlar da peş peşe adeta birbirleriyle yarışırcasına değişik ülkelere iltica ediyorlar. Aç susuz, sefil taban, yalın ayak, başı açık, yaz-kış, soğuk-sıcak demeden açlığa sefalete talim ediyorlar.

Geldikleri yerlerde de rahat değiller, çoğu kez aç kalıyorlar. Cami kapılarında bir kısmı dileniyor, dilenmeyen de dişinin etini soruyor, adeta nefesleri kokuyor açlıktan. Umut yolculuğuna çıkıyorlar da bindirildikleri tekneler veya botlar batıyor. Akdeniz’in sıcak sularında onlarca, yüzlercesi boğuluyor.

Genç, ihtiyar, kadın, kız demeden, ardarda batan botlara bindirilmiş yüzlerce insanın üzerinde can yelekleri bile yok. Kim bilir kaç bot battı, kaç bin kişi öldü… Müslüman ülkelerde iç savaş çıktı çıkalı dünya her gün bir göçmen faciasıyla uyanıyor. Bu yıl deniz yoluyla Avrupa’ya mülteci olarak gitmek isteyen 2 bin üç yüz göçmenin hayatını kaybettiği ifade ediliyor. Sadece bildiğimiz, gördüğümüz, yürekleri sızlatan, kıyıya vuran cesetler olsa gerek.

Körfez Savaşı esnasında denize dökülen petrole batmış bir karabatak kuşunu günlerce istismar eden batılıların gözleri kör, kulakları sağır olmuş da vicdanları kurumuş. Varsın kurusun zaten olmayan vicdanları. Aylan’ın cesedi sahipsiz ümmetimizin cesedidir. Yüz üstü bırakılan küçük Aylan inşallah cennette olacak… Buna kulak tıkayan, gözleri kör insanlık, neredesiniz? Diyorum vesselam… 4 EYLÜL 2015 CUMA 

AÇ KOLLARINI EY CENNET! AYLAN GELİYOR
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!