DİLİ YAĞLI ELİ BAĞLI VEKİL İSTEMİYORUZ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Mayıs ayında seçim yapmak uygun olur” sözünün ardından Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmi olmasa da seçim tarihini 14 Mayıs olarak duyurmuştu. Bu tarihteki merhum Adnan Menderes’in “yeter söz milletin” çağrısını da bizlere hatırlattı.
Yapılacak olan seçimin bir ay erken bir ay geç yapılmasının hiçbir önemi olmasa gerek. Bizim ülke olarak en iyi yaptığımız on tane işi sayacak olsanız bunlardan bir tanesi hiç şüphesiz seçimlerin güven ortamı içerisinde yapılıyor olmasıdır.
14 Mayıs tarihinin ilanıyla birlikte siyasette hareketlenmeler başladı. Gazetemizi arayan, cep telefonlarımıza mesaj bırakanlar olduğu gibi sessiz sedasız pusuya yatmış fırsat kollayanlar da yok değil.
Bir tarafta beklentisi olanlar diğer tarafta mevcutlar. Bir daha bir daha vekil olabilmek için temaslarını sıklaştırdılar.
Son yıllarda üç dört dönem Milletvekili olan siyasilerimizde bugünler de ilçe ilçe dolaşıp yaptıkları hizmetleri ballandırarak işlerine geldiği gibi anlatıyorlar.
Elbette herkes görevi esnasında iyi işler yaptığını söyler. Bunlar içinde gözle görülür hizmetler olduğu gibi yapıldığını söyledikleri halde bizim göremediğimiz hizmetleri var.
Bu kimseler fırsat bulsalar bu işi STK’larda olduğu gibi ömür boyu sürdürmeye talipler.
Yıllar öncesinde Yozgat’taki yerel yayın yapan televizyonlarda konuşmacı olarak sık sık bulundum. Yozgat siyasetine kazandırdığım ‘eli çantalı’ tabirini ilk kez kullandığımda bu benzetme büyük beğeni toplamıştı.
Şimdi bu tabiri birçok insan kullanıyor. Doğrusu herkesin de hoşuna gidiyor. Gerçekte Yozgat’ın köyünü kentini ilçe ve beldesini tanımayan, içinde bulunduğu şartları bilmeyen, sadece Yozgat’ta doğup yıllardır şehrine bir daha geri dönmeyen birçok bürokrat, iş adamı, yazarçizer siyaset yapma adına eline çantasını alarak bugünlerde Yozgat’a gelmeyi düşünüyorlar.
Geçtiğimiz kırk yıl içinde görev alan dilleri yağlı, elleri bağlı bir kuruşun hesabını yapan eli cebine bir türlü varmayan kişilerle siyasette yaptık.
Üç dönem Vekillik yapıpta bugüne kadar Yozgatlı birinin lokantasında yemek yemeyen, otelinde yatmayan, esnafından bir kuruşluk alışveriş yapmayan, sadece resmi kuruluşlarda ziyafet sofralarına oturan, devletin kesesinden yiyip içenleri de biliyoruz.
Vekil olup, mazbatayı alan Yozgat’ı terk etti. Maalesef birçoğu geride bir dikili ağaç bile bırakmadılar. Bir daha geriye dönüp bakmadılar bile.
Âhirkelâm buradan sesleniyorum. Ey Yozgat halkı! Geçmişten ders çıkartarak bugünün siyasete soyunanlarını iyi analiz edin. İnce eleyip sık dokuyun. Elinizi vicdanınıza koyun onlar milleti değil, millet olarak bizler onları tartalım diyorum. Vesselam.

DİLİ YAĞLI ELİ BAĞLI VEKİL İSTEMİYORUZ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!