95 SENDİKA ÜYESİ İŞÇİNİN ÜCRETİNE %95 ZAM

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hizmet İş Sendikası ile Şefaatli Belediyesi Personel Ltd. Şti. arasında 95 sendika üyesi emekçiyi kapsayan 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Şefaatli Belediye Başkanlığı’nda yapılan toplu iş sözleşmesi imza törenine, Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, Şube Başkan Yardımcısı İsmail Ekici, Şefaatli Belediye Başkanı Av. Müjdat Karaca, İşyeri Sendika Temsilcileri Seyit Dündar, Miktat Yılmaz ve sendika üyesi emekçileri katıldı.

İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile sosyal haklar hariç ilk altı ay işçilerin ücretlerine %95 oranında ücret zammı yapıldı.

Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız konu ile ilgili: “İmzalanan toplu-iş sözleşmesinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Üyelerimizin haklarının korunması ve yaşam refahlarının artırılmasını için gece gündüz demeden mücadele ediyoruz. Yüksek enflasyonu ve üyelerimizin beklentilerini dikkate alarak, toplu iş sözleşmelerimizi ve ek protokollerimizi imzalamak için gece gündüz demeden mücadele ediyoruz.

Şefaatli Belediye Başkanı Av. Müjdat Karaca ile her zaman karşılıklı iyi niyet ve önemli kazanımlarla toplu iş sözleşmesi imzaladık. Şefaatli Belediyesinde çalışan emekçi kardeşlerimiz bilsinler ki, alın teri ve emeğin üzerinde pazarlık yapmayan, belediyenin imkânlarını sonuna kadar zorlayıp, çalışanlarına en iyi ücreti ödeme gayreti ve çabası içerisinde olan bir belediye başkanımız var. Başta Şefaatli Belediye Başkanımız Av. Müjdat KARACA olmak üzere, toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçenlere sendikamız, şahsım, yönetim kurulu üyelerimiz ve emekçi kardeşlerimiz adına teşekkür ediyorum.  

İmzalanan toplu iş sözleşmesi tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı. Yozgat Hizmet-İş Sendikası

95 SENDİKA ÜYESİ İŞÇİNİN ÜCRETİNE %95 ZAM
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!