7’den 70’e Tek Yürek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü, 6. yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Yozgat Sarıkaya İlçesinde  coşkuyla kutlandı.

Hükümet Konağı Bahçesinde gerçekleştirilen Program, Şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua edilmesinin ardından kürsüye gelen Sarıkaya Kaymakamı Samet Serin, Türkiye’nin 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı 7’den 70’e tek yürek olduğuna dikkat çekti.
Kaymakam Serin konuşmasında: “Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla o karanlık gecede şanlı bir direniş sergileyerek meydanları dolduran, demokrasisine, devletine ve iradesine yönelen bu beyhude girişime en güzel cevabı veren tüm milletimize ve nesiller boyu unutulmayacak o asıl duruşundan taviz vermeyen Sarıkaya’lı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Tarihimizin en karanlık hadiseleri den biri olan darbe kalkışması ve işgal girişimi karşısında, milletimizin verdiği destansı mücadele neticesinde bu günümüzü aydınlığa, parlak bir zaferle dönüştüren “15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nü, milli bir heyecan, onur ve gurula anıyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti 15 Temmuz akşamı büyük Türk tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir büyüklükte bir saldırıya maruz kalmıştır. Düşmanın harp sahasında bile yapmadığı yapamadığı alçaklığı asker kılığına girmiş teröristler tarafından bu millete reva görülmüştür. Türk Milleti 7 bin yıllık geçmişi olan kadim bir devlet geleneği olan bir millettir. Devlet hafızası güçlüdür. 15 Temmuz’da da bu hafıza Devlet refleksi olarak kendini göstermiştir. Kurşuna yürüyen bu memleketin aziz evlatları günlerindeki binlerce yıllık ruhla hareket etmişlerdir.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatanı kanlarıyla sulayan ve bizlere emanet eden aziz sehitlerimizi rahmet ve yad ediyoruz. Yine Sarıkayamızın unutulmayacak değerleri olan Yıldız Gürsoy, Suat Akıncı ve Cengiz Polat şehitlerimizin nezninde tüm 15 Temmuz Şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum ” şeklinde konuştu.
“Yakın tarihimizin en karanlık 15 Temmuz gününün 6. yıl dönümü münasebetiyle Demokrasi ve Millî Birlik Gününde sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifadelerine yer veren Belediye Başkanı Av. Ömer Açıkel: ” 15 Temmuz hain saldırısına korkusuzca direnen kanlarının son damlasına kadar mücadele ederek destan destan büyüyen aziz şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anarken, vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkan aziz milletimizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

7’den 70’e Tek Yürek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!