2022 Yılı Teknik Destek Programı açıklandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, TR72 (Kayseri, Sivas, Yozgat) Düzey II Bölgesinde uygulanacak 2022 yılı İmalat Sanayi Teknik Destek Programı’nı 21 Kasım 2022 tarihi itibari ile ilan etti.

Yapılan açıklamada, bu program çerçevesinde TR72 Bölgesi İmalat Sanayi için danışmanlık ve eğitim faaliyetleri destekleneceği belirtildi. Programın amacı hakkında bilgiler verilen açıklamada, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın İmalat Sanayinde Kurumsallaşma ve Katma Değerli Üretimin Geliştirilmesi Sonuç Odaklı Programı ile (SOP) ilişkili olarak TR72 Bölgesi imalat sanayinin dönüşümüne katkı sağlamak olduğu belirtildi. Teknik Destek Programı’nın öncelikleri ise şu şekilde açıklandı:
“Öncelik 1. TR72 İmalat Sanayinin Tasarım Kabiliyetinin Artırılması, Öncelik 2. TR72 İmalat Sanayinde Verimliliğin Artırılması, Öncelik 3. TR72 İmalat Sanayinde Kurumsallaşma Düzeyinin Artırılması, Öncelik 4. TR72 İmalat Sanayinde Dijitalleşmenin Artırılması, Öncelik 5. TR72 İmalat Sanayinde Orta-Yüksek, Yüksek Teknoloji Seviyesinde Ürün Üretiminin Artırılması, Öncelik 6. TR72 İmalat Sanayinde Genç İstihdamının Artırılması
Öncelik 7. TR72 İmalat Sanayinin Yeşil Dönüşüme Hazırlanması.”
İmalat Sanayi Teknik Destek Programı’nın ilk bilgilendirme toplantısı da 30 Kasım 2022 Çarşamba günü saat 15:00’da Kayseri OSB Eski Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Yozgat bilgilendirme toplantısı 1 Aralık 2022 Perşembe günü Yozgat Yatırım Destek Ofisi Toplantı Salonu’nda, Sivas bilgilendirme toplantısı ise 6 Aralık 2022 Salı günü Sivas İŞGEM Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca, teknik destek başvuruları da30 Aralık 2022 tarihine kadar devam edecek.

2022 Yılı Teknik Destek Programı açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!