“15 Temmuz’u Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Sanayii Odası (ASO) Başkanı Seyit Ardıç, “15 Temmuz 2016 tarihinde içeriden ve dışarıdan bazı hainlerin ülkemizin meşru hükümetini yıkmaya yönelik girişimini etkisiz hale getiren Türk halkının kahramanlığı unutulmayacak ve ilelebet hatırlanacaktır” dedi.

ASO Başkanı Seyit Ardıç, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 7. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. 15 Temmuz’da Türkiye’ye karşı yapılan hainlikleri hiçbir zaman unutmayacaklarını dile getiren Ardıç, Türk halkının kahramanlıklarının her zaman hatırlanacağını belirterek, “15 Temmuz 2016 tarihinde içeriden ve dışarıdan bazı hainlerin ülkemizin meşru hükümetini yıkmaya yönelik girişimini etkisiz hale getiren Türk halkının kahramanlığı unutulmayacak ve ilelebet hatırlanacaktır. Türk halkı, milletin iradesinden başka hiçbir iradeyi kabul etmediğini ve etmeyeceğini göstererek, bütün dünyaya örnek olmuştur. Türk milleti demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçecek bu girişimi gerçekleştiren hainleri hiçbir zaman unutmayacak ve bu millet hainlere daima dersini verecektir” dedi.

Ardıç, ASO olarak kendilerinin 15 Temmuz’da milletin iradesi dışında hiçbir irade tanımadıklarına dikkati çekerek, “Dün olduğu gibi bugün de sanayi işletmelerinin rekabet gücünün artırılmasına, yatırım ortamının iyileştirilmesine, daha fazla yatırım ve daha fazla istihdam hedefiyle çalışmaya devam ettik. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hakimiyet, kayıtsız şartsız milletindir’ sözünü belleklerimizden hiç çıkarmadan, her zaman olduğu gibi tek vücut halinde birlikte yürümeye, birlikte üretmeye ve birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Ülkemizin demokrasiye olan inancının bir kez daha anıldığı bu anlamlı günde 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Tüm vatandaşlarımızın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyoruz” ifadelerini kullandı. İHA

“15 Temmuz’u Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!