“15 TEMMUZ’U ANLAMAK” KONULU KONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Valiliği ve Bozok Üniversitesi işbirliği ile “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Polis Başmüfettişi I. Sınıf Emniyet Müdürü ve Sanatçı Ahmet Sula tarafından “15 Temmuzu Anlamak” konulu konferans gerçekleştirildi.

Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat Milletvekilleri Süleyman Şahan, Ethem Sedef, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, il protokolü ve binlerce vatandaşın katılımıyla Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı okunması ile başladı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden programda il protokolü tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

Yozgat’ta bulunmaktan ve 15 Temmuz ruhunu burada yeniden yaşamaktan dolayı memnuniyetini ifade eden Polis Başmüfettişi I. Sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula, Yozgat Valisi Ziya Polat ve Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ’a davetleri için teşekkür ederek sözlerine başladı. 

Sula konuşmasının devamında gençlere doğruluktan dürüstlükten ve vatan sevdasından taviz vermemeleri gerektiğini vurgularken, öte yandan vatan sevgisinin işini en şekilde yapmak olduğunu da belirtti.

Herhangi bir topluma, mezhebe veya inanca topyekûn “kötü” denilemeyeceğini belirten Ahmet Sula, şunları kaydetti: “Her ülkenin, her inancın içinde kötüler de vardır iyiler de. Tam tersi de olamaz. Bu bombaları atanların içerisinde kendi milletimizin çocukları yok muydu? Demek ki gerçekten iyiler ve kötüler ikiye ayrılıyormuş. Benim gayretim ve çabam iyilerin birbirini tanıması, iyiliklerin çoğaltılmasıdır.”

“Öldüğümüz gün değil; 15 Temmuz’u unuttuğumuz gün ölmüşüzdür” diyerek hain darbe girişiminin bir sonraki nesillere aktarılması ve bilinçlendirilmesinde her bir ferde önemli sorumluluklar düştüğünü söyledi. “Yeryüzünde 15 Temmuz gecesini atlatacak ne bir devlet ne de bir millet bilirim” diyen Sula, “Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet düsturuyla milletçe bir ve beraberce şer odaklarına gerekli dersi verdik.” dedi. Sula, o karanlık gecede aziz milletimiz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bütün hainlere darbe vurduğunu söyledi.

Konferansta Sula tarafından 15 Temmuz gecesi FETÖ Terör Örgütü’ne karşı vatandaşların tankların önünde verdiği milli mücadele hazırlanan video ile aktarıldı.

Program sonrasında konuşmacı Polis Başmüfettişi I. Sınıf Emniyet Müdürü ve Sanatçı Ahmet Sula’ya Yozgat Valisi Ziya Polat ve Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ tarafından plaket takdim edildi. YOBÜ

“15 TEMMUZ’U ANLAMAK” KONULU KONFERANS GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!