15 Temmuz, Karanlığa Karşı Demokrasi Mücadelesidir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle basın açıklaması yaptı.

15 Temmuz’un yıldönümünde konuşan Taşkın, 15 Temmuz hain kalkışmasının, milletin karanlık güçlere karşı bir direniş ve demokrasiye olan bağlılığının göstergesi olduğunu söyledi.

FETÖ’nün devletten temizlenmesinin önemine değinen Taşkın, FETÖ’ye benzer grupların devlet içine sızmaması için gereken tedbirlerin alınmasını, halkın temel hak ve özgürlüklerinin korunması prensiplerinin gözetilerek, örgütsel yapıların devlet içinde yapılanmalarının tehlikesine ve bunların engellenmesinin önemine dikkat çekti.

15 Temmuz hain kalkışmasının, milletimizin din ve maneviyat çerçevesinde inançlarının kullanılmasıyla ortaya çıkan bir sonuç olduğunu söyleyen Taşkın, bu sonucun, cumhuriyet ve onun temel ilkelerinden uzaklaşılması halinde devleti ve milleti ciddi tehlikelerin beklediğini gösterdiğine vurgu yaparak şunları ifade etti:

“FETÖ terör örgütünün püskürtülmesi bu milletin geleceğini aydınlatmıştır. 15 Temmuz’da devletin tüm kurum ve kuruluşlarına saldıran ve haince işgal girişimi yaşayan ülkemiz, inançlarına paralel gelişen cemaat görüntüsü altındaki bir terör örgütünü tanıma imkânı bulmuştur. 15 Temmuz’un karanlığı ertesi sabah doğan güneşin aydınlığıyla yok olmuştur. Dünya, milletimizin yeniden dirilişine şahit olmuştur. Hain kalkışma, milletin birbirine kenetlenmesini sağlamıştır. Ülkemizi bölmek ve parçalamak isteyenler ağır bir darbe almış, topla tüfekle millet iradesinin yok edilemeyeceği bir kez daha anlaşılmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, şehit ve gazilerimize minnet borcumuz olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum. Allah’tan şehitlerimize rahmet diliyorum. Kederli ailelerine Allah sabır versin. Her zaman onların yanında olacağız. Onların acılarını paylaşacağız. Gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.” Haber Merkezi

15 Temmuz, Karanlığa Karşı Demokrasi Mücadelesidir
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!