“10 KASIM MATEM DEĞİL MÜCADELE GÜNÜDÜR”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti İl Başkanı Bünyami Katipoğlu; “Özgürlük, değişim ve çağdaşlaşma projesi olan Laik Cumhuriyet’in kuşatıldığı bir süreçte, düşünceleri, yaşamı ve eserleriyle 84 yıl önce bugün ölümsüzlüğe yolcu ettiğimiz önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygıyla, minnetle ve özlemle anıyoruz” dedi.

İYİ Parti’nin Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı uygarlık yolunda tereddüt etmeden yürüyeceğine dikkat çeken Katipoğlu; “10 Kasımları, kazanımları sahiplenme, koruma, güçlendirme ve geleceğe taşıma günü olarak gördüğümüzü haykırıyor ve diyoruz ki;”Aklın ve bilimin rehberliğini kabul eden, manevi mirasın sahipleri ve savunucuları olarak bizler;  doğruluktan, adaletten, demokrasiden ve eşitlikten vazgeçmeyeceğimize; açmış olduğu uygarlık yolundan en ufak tereddüt bile göstermeden ilerlediğimize ve bundan sonra da ilerleyişimize hiçbir şekilde ara vermeden devam edeceğimize ve eserlerine sahip çıkacağımıza söz veriyoruz” şeklide konuştu.

Açıklamalarını sürdüren Katipoğlu şu ifadelere yer verdi: “Atatürk, bir ülkenin onurunu haysiyetini koruyarak, nasıl çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline getirildiğini, hem tarih yazarak hem tarihe not düşerek göstermiş; hem de mazlum milletlere örnek olsun diye tarihe tescil ettirmiş bir liderdir. 10 Kasımlarda Atatürk’ün düşüncelerinin, ilke ve devrimlerinin ölümsüzlüğünü görmenin coşkusunu yaşayıp, bir kez daha bütün benliğimizle Atatürk’e yöneleceğiz. O nedenle, 10 Kasımların “matem günü” değil, “mücadele günü” olduğunu unutmayacağız, unutturmayacağız. Bugünü, Atatürk’ün devrimcilik ilkesinin ışığında, manevi mirası olan bilim ve aklın ne kadar takipçisi olduğumuzu sorguladığımız süreç olarak göreceğiz. Bugün, Atatürk’ü anlamak; Laik, Demokratik ve Sosyal Hukuk Devleti’ne sahip çıkmak demek. Bugün, Atatürk’ü anlamak; ulusun bölünmez bütünlüğüne ve üniter yapıya sahip çıkmak ve güzel vatanımızı aydınlık yarınlara taşımaktır demektir. Ne yazık ki günümüzde Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri Laik Demokratik Cumhuriyet’e, toprak bütünlüğümüze yönelik saldırılar iç karartıcı ve ürkütücü boyuta ulaşmıştır. Çağdaş uygarlık yerine, çağın gerisine gidişe özlem duyan toplumlar, sonsuz karanlıklarda kaybolmaya, yok olmaya mahkûmdurlar. O nedenle; 10 Kasımları, kazanımları sahiplenme, koruma, güçlendirme ve geleceğe taşıma günü olarak gördüğümüzü haykırıyor ve diyoruz ki aklın ve bilimin rehberliğini kabul eden, manevi mirasın sahipleri ve savunucuları olarak bizler doğruluktan, adaletten, demokrasiden ve eşitlikten vazgeçmeyeceğimize, açmış olduğu uygarlık yolundan en ufak tereddüt bile göstermeden ilerlediğimize ve bundan sonra da ilerleyişimize hiçbir şekilde ara vermeden devam edeceğimize ve eserlerine sahip çıkacağımıza söz veriyoruz. Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, ulusumuzun ışık kaynağı, Cumhuriyetimizin kurucusu, aydınlık Türkiye’nin sembolü, büyük devrimci, gönlümüzdeki erişilmez yerin hiçbir zaman değişmeyecektir. Aramızdan ayrılışının 84. yılında Yüce Önder’imizi şükran duygularımızla anıyor, hatırası önünde saygı ve minnetle eğiliyorum.”

 “10 KASIM MATEM DEĞİL MÜCADELE GÜNÜDÜR”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!